Yazılı Dersler

O kadar çok program beraberinde getirdiği özellikleri içerik menüsüne ekliyor ki bir süre sonra burada standart Windows işlemleri için yer kalmıyor. Her ne kadar bu seçeneklerden bazıların çok sık kullansanız da, aralarında hiç kullanmadıklarınız da yok değil. 

Windows XP altında ücretsiz araç Mmm Free ile içerik menüsüne istediğiniz gibi şekil verebilirsiniz.
ARACI YÜKELEME Öncelikle aracı indirmek için http://hace-software.com/mmm.shtml adresine girin veya CHIP DVD'den yüklemeyi başlatın. Kurulum yönergelerini uygulayıp işlemi bitirdikten sonra yazılımla ilgili ipuçlarının yer aldığı bir web sayfası açılacaktır. Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda uygulama devreye girecektir.

MENÜYÜ DÜZENE SOKMAK: Herhangi bir nesnenin üstüne sağ tıkladığınızda artık açılan içerik menüsünde Mmm Free'yi sol kısımda görerek tanıyabilirsiniz. Şimdi yukarıdaki yuvarlak sembole tıklayın. Bu menü karşınıza içerik menüsünü düzenleyebileceğiniz bir pencere getirecektir. Burada sık kullanılan ve çok nadir kullanılan seçenekleri göreceksiniz. Sürükle-bırak yöntemiyle komutları bir bölümden bir diğerine aktarabilirsiniz. Menüden çıkarmak istediğiniz komutlar Hidden Items bölümüne yollayabilirsiniz. Apply butonu ile değişiklikleri uyguladıktan sonra X butonu ile pencereyi kapatabilirisiniz. Artık içerik menüsüne yüklediğiniz programlar değil, bizzat kendiniz hâkim olacaksınız.