Video Dersler

Daemon Tools Lite (Sanal Sürücü) Kurulumu ve Kullanımı

Eğer ücretsiz, kullanımı kolay sanal optik sürücüler oluşturabileceğiniz bir program arıyorsanız Daemon Tools Lite adlı yazılımı tavsiye ediyoruz. Üstelik Türkçe.
Daemon Tools Lite adlı program sayesinde elinizde bulunan kalıp ( .iso, .nrg vb. ) dosyalarını herhangi bir medyaya yazmadan, sanal optik sürücülere yerleştirerek sabit diskiniz üzerinden çalıştırabilirsiniz. Fiziksel optik sürücünüzden çok daha hızlı ve sessiz çalışmasıda cabası. Tabi sabit diskinizde kalıp dosyalarınızın kaplayacağı alan bir eksi olarak görülebilir.

Program 4 sanal optik sürücüye kadar destek veriyor. Ayrıca çeşitli kopya koruma sistemlerinide taklit ederek aşabiliyor. Yalnız programın tamamen legal olarak kullanılmak üzere yapıldığını hatırlatmak isterim. Ama programın genel olarak pekte legal bir amaca hizmet etmediğini söyleyebiliriz. Birçok kullanıcı programı, internetten indirmiş olduğu oyun veya program içeriğine sahip kalıp dosyalarından kurulum yapmak için kullanıyor.

Programın sitesinde, eğer dizüstü bilgisayarlarda sanal sürücü kullanırsak fiziksel sürücü çalışmamış olacağından batarya kullanımından tasarruf edeceğimizide belirtmiş.

Videomuzda programın kurulumunun nasıl yapıldığından, kalıp dosyalarını sanal sürücüye yerleştirmek için ne yapmanız gerektiğinden ve son olarakta program kullanımına ait çeşitli seçeneklerin ne işe yaradığından kısaca bahsedilmiştir.

Program aşağıdaki dosya tiplerini desteklemektedir.
b5t (BlindWrite images)
b6t (BlindWrite images)
bwt (BlindRead images)
ccd (CloneCD images)
cdi (DiscJuggler images)
cue (Cue sheets)
iso (Standard ISO images)
mds (Media Descriptor Files)
nrg (Nero images)
pdi (Instant CD/DVD images)
isz (Compressed ISO images)

İndir:
Daemon Tools Lite adlı yazılımı buradan indirebilirsiniz.

Kaynak: Ogren.tv 

Yorumlar   

0 #1 onur 08-02-2010 01:05
ya ben kurmayı falan anladımda kendimiz nasıl oluşturabiliriz mesela ben oyun cd si aldım bunu nasıl sanal diske dönüştürebiliri m yada insanlar nasıl daemon tools u bu dosyalara çevirebliyorlar lütfen yardım
Alıntı
0 #2 Adem TÜRK 08-02-2010 02:13
CDBurnerXP programı ile cdnin imajını alıp iso olarak kaydedersen daemon tools ile kullanabilirsin .
Alıntı
0 #3 immortal 28-01-2011 12:44
ya adobeyı yuklerken bende boLe yapıyorum yuklenmıo ama ;-)
Alıntı