UzmanWeb Scriptleri Tanıtım

Site Tanıtımları v2.1
İnternet sitelerini tanıtmak amaçlı bir site yapmak, site rehberi veya link bankası gibi kullanmak istiyorsanız bu site tanıtımları scripti tam size göre. İster yeni bir site açarak, isterseniz sitenizin ayrı bir bölümü olarak kullanabileceğiniz site tanıtımları scriptini kolayca kurabilir ve gerekli ayarlamaları ile site tanıtımları sitesi açabilirsiniz. Site tanıtımları; kategori ekleme, silme, düzenleme; site ekleme, düzenleme, silme, onaylama, hatalı siteler bildirimi; tam yetki ve yarı yetki yönetici ekleyebilme, sitelere yorum ekleyebilme ve puan verebilme, siteler onaylanırken editör onayından geçerken editör puanı verebilme gibi özelliklere sahiptir. Bir kişi sitesini eklediğinde bu site, editör (yönetici) onayından geçerken puan verilmesi istenir, o editörde gerekli puanı verir ve siteyi onaylamış olur. Kısaca editörler eklenen siteleri onaylar ve onaylarken belirli bir puan verirler. Bu site tanıtımlarını kullanarak kolayca site tanıtımları sitesine sahip olursunuz. Bu site tanıtımlarının diğer özelliklerini yazının devamından görebilirsiniz

GENEL ÖZELLİKLERİ

1. Site tanıtımları ana sayfasında; kategoriler, yeni siteler, popüler siteler, duyurular, haftanın sitesi, rastgele site, en çok puan alan siteler, en son yorumlanan siteler, haftanın siteleri ve istatistikler bulunmaktadır. Bu bölümleri yönetim panelinden açabilir veya kapatabilirsiniz. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için yönetim paneli özelliklerine bakabilirsiniz.
2. En son eklenen 100 site, en çok puan alan 100 site, en çok hit alan 100 site, editör tarafından seçilen siteler ve site ekleme formu ayrı sayfa olarak bulunmaktadır.
3. Site ekleme formunda; kategori seçimi, site adı, site adresi, e-mail adresi, site açıklaması, gönderenin adı soyadı, güvenlik kodu formları yer alır.
4. Site tanıtımları yönetimi için yönetim paneli mevcut olup, tam ve yarı yetki yönetici eklenebilmektedir. Bu konuyla ayrıntılı bilgi için yönetim paneli özelliklerine bakabilirsiniz.
5. Ana sayfa istatistiklerinde; toplam kategori sayısı, toplam site sayısı, toplam aktif site sayısı, toplam onay bekleyen site sayısı ve toplam yorum sayısı bulunmaktadır.
6. Haftanın sitesi özelliğini, isterseniz aylık site, günlük site veya editör tarafından seçilen siteler olarak kullanabilirsiniz.
7. Site ekleme formunda e-mail adresi form alanında e-mail adresine uygun veri yazma özelliği bulunmaktadır. Ayrıca site ekleme şartları işaretlenmeden site eklenmemektedir.
8. Eklenen sitelerde sitelerin önizleme resmi otomatik olarak gösterilmektedir.
9. Sitelere yorum ekleme ve birlikte puan verme özelliği bulunmaktadır.
10. Duyuru alanı mevcut olup, kayan yazı olarak listelenmekte ve duyuru eklenme tarihi ile birlikte gösterilmektedir. Bu duyuru alanını yönetim panelinden isterseniz kapatabilirsiniz, isterseniz açabilirsiniz.
11. Güvenlik için zararlı kodları engelleme ve temizleme özelliği bulunmaktadır.
12. Google reklam alanları bulunmaktadır. İsterseniz bu alanı kendinize göre normal reklam alanı olarak veya isterseniz başka bir amaçla kullanabilirsiniz. Bu reklam alanı 2 adet olup, ana sayfanın sol büyük kısmında ve sağ küçük kısmında bulunmaktadır. Bu alanın ister sadece sol büyük kısmını, ister sadece sağ küçük kısmını, isterseniz her iki kısmı da açabilir veya tümünü kapatabilirsiniz. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için yönetim paneli özelliklerine bakabilirsiniz.

Ekran Görüntüleri

Site tanıtımlarına ait tüm ekran görüntüleri aşağıda küçük resimler halinde yer almaktadır. Küçük resimlerin üzerine tıklayıp büyük halini görebilir ve resimler arasında kolaylıkla dolaşabilirsiniz.