UzmanWeb Scriptleri Tanıtım

Ziyaretçi Defteri v2.3
Ziyaretçi defterini kullanırken hiç zorlanmayacaksınız. Çünkü bu ziyaretçi defterinde hiçbir kodlama bilgisi gerektirmeden tüm ayarları web üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Örnek vererek açıklayayım. Sitenizde bu ziyaretçi defterini kullanmaya başladınız diyelim. Hangi form alanlarının açık yada kapalı kalmasını istiyorsanız yönetim panelinden seçmeniz yeterli olacaktır. Hatta form alanlarında zorunlu veri girilmesini ayarlayabilir, istediğinizi isteğe bağlı form alanı olarak belirtebilirsiniz. Bu ziyaretçi defterinde size yarayacak diğer özellik ise isteğe özel form alanları yapmaktır. 4 adet form alanı bulunmaktadır. Bu form alanlarını isteğe göre ayarlayabildiğiniz gibi, açık/kapalı olmasını da ayarlayabilirsiniz ve ayrıca bu 4 form alanının zorunlu/isteğe bağlı veri girilmesi özelliğini de ayarlayabilirsiniz. Kısacası her şeyi yönetim panelinden kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz. Örneğin, siteniz bir köy sitesi ve kodlama bilginiz yeterli değilse, bu ziyaretçi defteri işinize kesinlikle yarayacaktır. Çünkü ziyaretçi defterinizde bu isteğinize göre değiştirilebilir form alanlarını köy sitesinin hangi mahallesinde oturduğu şeklinde ayarlayabilirsiniz. Başka bir örnek daha verecek olursam; bir okulun sitesine sahipsiniz ve bu ziyaretçi defterini kullanıyorsunuz. Ziyaretçi defterine mesaj yazacakların hangi sınıfta olduğunu mesajlarda göstermek için bu değiştirilebilir form alanlarını kullanabilirsiniz. Bu ziyaretçi defterinde ister mesajların direk eklenmesini yada mesajların yönetici onayından geçtikten sonra eklenmesini sağlayabilirsiniz. Bu ziyaretçi defterinde hiçbir kodlama bilgisine gerek kalmadan sadece yönetim panelini kullanarak tüm işlemleri isteğinize göre gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu ziyaretçi defterinin diğer özelliklerini yazının devamından görebilirsiniz.

GENEL ÖZELLİKLERİ

1. Ziyaretçi defterinin mesaj yazma için kullanılan form alanlarında; Adınız Soyadınız, E-Mail Adresiniz, Msn Adresiniz, Icq Numaranız, Yahoo Adresiniz, İnternet Adresiniz, Yaşadığınız Ülkeyi Seçme, Yaşadığınız Şehiri Seçme, Avatar Seçme, 4 Tane Yeni Alan Belirleme, Mesaj Başlığı, Mesajınız, Güvenlik Kodu alanları bulunmaktadır. Bu 4 tane yeni alanı kendi kullanımınız için yönetim panelinden ne amaçla kullanabileceğinizi ayarlayabiliyorsunuz.
2. Bu yukarıda yazılan form alanlarını isterseniz kapatabilirsiniz, isterseniz açabilirsiniz, isterseniz zorunlu veri girilmesini sağlayabilirsiniz, isterseniz isteğe bağlı veri girilmesini sağlayabilirsiniz. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için yönetim paneli özelliklerine bakabilirsiniz.
3. Mesajlara, smiley (gülenyüz ekleme) alanı bulunmaktadır. Toplam 25 tane smiley vardır. Ayrıca forum kodu uygulaması bulunmaktadır. Forum kodunda, kalın, italik, altı çizili, üstü çizili, sola hizala, ortala, sağa hizala, iki yana hizala, resim ekleme, internet adresi ekleme, e-mail adresi ekleme, kayan yazı, alıntı ve yardım kitapçığı bulunmaktadır. Bu yardım kitapçığı forum kodlarını ayrıntılı olarak gösteren bir sayfadır.
4. Mesajları gösteren sayfada, nereden katılım olduğu (ülke bayrağı, ülke adı, il adı), avatar, mesajı yazan kişinin adı soyadı, e-mail adresi, msn adresi, yahoo adresi, icq numarası, internet adresi, mesajın eklenme tarihi, sürekli link ve toplam mesaj sayısı, ayrıca mesajın başlığı ve yazılan mesaj içeriği gösterilmektedir. Mesajlarda sayfalanacak sayıyı yönetim panelinden ayarlayabilirsiniz.
5. Güvenlik için zararlı kodları engelleme ve temizleme özelliği bulunmaktadır.
6. E-mail adresi, msn adresi ve yahoo adresi form alanlarında e-mail adresine uygun veri yazma özelliği bulunmaktadır.
7. Icq numarası form alanında sayı (rakam) kontrol özelliği bulunmaktadır.
8. Google reklam alanları bulunmaktadır. İsterseniz bu alanı kendinize göre normal reklam alanı olarak veya isterseniz başka bir amaçla kullanabilirsiniz. Bu reklam alanı defterin üst kısmında ve alt kısmında bulunmaktadır. Bu alanın ister sadece üst kısmını, ister sadece alt kısmını, isterseniz her iki kısmı da açabilir veya tümünü kapatabilirsiniz. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için yönetim paneli özelliklerine bakabilirsiniz.
9. Duyuru alanı mevcut olup, kayan yazı olarak listelenmekte ve duyuru eklenme tarihi ile birlikte gösterilmektedir. Bu duyuru alanını yönetim panelinden isterseniz kapatabilirsiniz, isterseniz açabilirsiniz.
10. İp engelleme sistemi mevcut olup, iki şekilde engelleme sistemi bulunmaktadır. Engelleme sisteminin birisi mesajları görmesini engelleme, diğeri ise mesaj yazmasını engellemedir. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için yönetim paneli özelliklerine bakabilirsiniz.

Ekran Görüntüleri

Ziyaretçi defterine ait tüm ekran görüntüleri aşağıda küçük resimler halinde yer almaktadır. Küçük resimlerin üzerine tıklayıp büyük halini görebilir ve resimler arasında kolaylıkla dolaşabilirsiniz.