UzmanWeb Scriptleri Tanıtım

 Yazarlar Portalı v2.2
Yazarlar portalının kurulumu ve kullanımı çok basit olup, kolayca yönetebileceğiniz bir sisteme sahiptir. Yazarlar portalını kullanarak; site ziyaretçilerinin üye olarak yazar olabilir, kendi yazılarını gönderebilir. Her üye (yazar), kendi yazılarını ekleyebileceği, düzenleyebileceği, silebileceği, yazılarına yazılan yorumları düzenleyebileceği ve silebileceği, kendi genel ayarlarını güncelleyebileceği bir kontrol paneline sahiptir. Yazıları eklerken forum kodu özelliğinden faydalanabilmektedir. Ziyaretçiler her yazarın yazılarını okuyabilir ve yorumlar yazabilir. Yazı arama sayesinde yazı arayabilirler. Bu sistemin genel olarak yönetimi de mevcut olup, üye bilgilerini düzenleyebilir ve silebilir, kategori ekleyebilir, düzenleyebilir ve silebilir, yazıları düzenleyebilir ve silebilir, yorumları düzenleyebilir ve silebilir, duyurular ekleyebilir, düzenleyebilir ve silebilir, site üzerinden gelen iletişim mesajlarını okuyabilir, üye olma sayfasındaki ülkeleri ve şehirleri ekleyebilir, düzenleyebilir ve silebilirsiniz. Bu yazarlar portalının diğer özelliklerini yazının devamından görebilirsiniz.

GENEL ÖZELLİKLER

1. Sitenin ana sayfasında bulunan hoşgeldiniz mesajına ait bilgileri yönetim panelinden değiştirebilirsiniz.
2. Yazarların yazılarını kategoriye göre ekleyebilmesi için kategori sistemi bulunmaktadır. Bu kategori sisteminde kategori adını ve açıklamasını yazabileceğiniz bir yönetim paneli mevcuttur. Yazılar bu kategoriye göre listelenmektedir.
3. Duyurular ana sayfada ve ayrı bir sayfada listelenmektedir. Duyuru adı, duyuru içeriği ve duyuru tarihi şeklinde gösterilmektedir.
4. Belli sayfalarda, sayfanın sağ tarafında yeni eklenen yazılar ve yeni üye olan yazarlar listelenmektedir. Yeni eklenen yazılarda; yazı adı, yazıyla ilgili kısa açıklama, yazının kategorisi, yazıyı yazan yazarın kullanıcı adı, yazıyı okumak için bir link ve yazarın sayfası için bir link bulunmaktadır. Yeni üye olan yazarlarda ise; yazarın fotoğrafı, yazarın kullanıcı adı, yazarın adı soyadı, yazarın ülkesi ve şehiri, yazarın sayfası için bir link bulunmaktadır.
5. Kategori altında yayınlanan yazılarda; yazı adı, yazıya ait kısa açıklama, yazıyı okumak için bir link, yazıyı yazan yazarın kullanıcı adı, yazının eklenme tarihi, yazının okunma sayısı (hit), yazının aldığı yorum sayısı bulunmaktadır.
6. Ayrıca yapılmış olan yazarlar sayfasında ise; yazarın kullanıcı adı, yazarın adı soyadı, yazarın ülkesi ve şehiri, yazarın kayıt olma tarihi ve yazarın yazmış olduğu kısa yazar hakkında bilgisi, yazarın sayfası için bir link bulunmaktadır.
7. Her yazarın sayfasında; en üstte yazarın adı ve kullanıcı adı bulunur. Bu sayfada yazarın yazmış olduğu tüm yazılar listelenir. Yazı adı, yazı hakkında kısa açıklama, yazının kategorisi, yazının eklenme tarihi, yazının okunma sayısı, yazıya yapılan yorum sayısı ve yazıyı okumak için bir link bulunmaktadır. Yazarın sayfasında ayrıca sağ tarafta; yazarın fotoğrafı ile birlikte yazarın kendisi hakkında yazmış olduğu kısa bilgi yer alır. Yazara ait diğer bilgiler olarak; yazarın adı soyadı, yazarın ülkesi ve şehiri, yazarın e-mail adresi, yazarın cinsiyeti, yazarın medeni hali, yazarın mesleği, yazarın internet adresi, yazarın yazdığı yazıların toplam sayısı ve yazarın yazmış olduğu yazılara yapılan yorumların toplam sayısı bu sayfada yer almaktadır.
8. Bir yazıyı okumak için açılan sayfada; yazı adı, yazı içeriği, yazının kategorisi, yazının eklenme tarihi, yazının okunma sayısı, yazıya verilen puan gösterimi, yazıya ait yorum sayfası bulunmaktadır. Ayrıca bu sayfada yazı hakkında yazılmış yorumlar listelenir ve yazıya yorum yazmak içinde bir yorum ekleme alanı bulunur. Puan vermek içinde bir bölüm bulunmaktadır. Bu sayfada yukarıda anlatılan sağ tarafta yazarın bilgileri bulunmaktadır.
9. Yazıya yorum yazılması için formda; yorum sahibinin adı soyadı, yorum sahibinin e-mail adresi, yorumun içeriği alanları bulunmaktadır.
10. Yazılar içerisinde arama sistemi bulunmaktadır.
11. Site ziyaretçilerinin ve üyelerinin yöneticiyle iletişime geçmesi için yapılan bir iletişim sayfası bulunmaktadır. Bu iletişim sayfasında form alanları olarak; adı soyadı, e-mail adresi ve mesaj içeriği alanları bulunmaktadır.
12. Yazarların yani üyelerin giriş yapması için bir giriş yapma formu bulunmaktadır.
13. Yazar yani üye olmak isteyen kişiler için üyelik formu bulunmaktadır. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için yazarların (üyelerin) özelliklerine bakabilirsiniz.
14. Güvenlik için zararlı kodları engelleme ve temizleme özelliği bulunmaktadır.
15. Bulunan e-mail ile ilgili form alanlarında e-mail adresine uygun veri yazma sistemi bulunmaktadır.
16. Google reklam alanları bulunmaktadır. İsterseniz bu alanı kendinize göre normal reklam alanı olarak veya isterseniz başka bir amaçla kullanabilirsiniz.
17. Üye olma formunda, yazarların yazı ekleme ve güncelleme formunda, ziyaretçilerin yorum ekleme formunda, iletişim formunda güvenlik kodu uygulaması bulunmaktadır.
18. Parola alanlarında md5 şifreleme yöntemi kullanılmaktadır.
19. İsteğe bağlı olarak yönetim panelinden değiştirilebilir admin onaylı veya direk üyelik özelliği bulunmaktadır.
20. Anket sistemi bulunmaktadır.

Ekran Görüntüleri

Yazarlar portalına ait tüm ekran görüntüleri aşağıda küçük resimler halinde yer almaktadır. Küçük resimlerin üzerine tıklayıp büyük halini görebilir ve resimler arasında kolaylıkla dolaşabilirsiniz.

Yorumlar   

0 #1 melih 02-06-2012 19:03
kurulumu nasıl yapıcaz acaba hazır sistemlere alıştığım için scriptlerde zayıf kaldım :) kurulumu anlattığınız konu var mı?
Alıntı
0 #2 Adem TÜRK 14-06-2012 15:53
Alıntılandı melih:
kurulumu nasıl yapıcaz acaba hazır sistemlere alıştığım için scriptlerde zayıf kaldım :) kurulumu anlattığınız konu var mı?


Dosyaları yükledikten sonra site.asi.com/ku rulum.asp şeklinde çalıştırırsanız kurulum sayfası gelecektir.Ayrı ca indirdiğiniz dosyaların içinde açıklama dosyası mevcuttur.
Alıntı