UzmanWeb Scriptleri Tanıtım

İletişim Yönetimi v1.2
Bir siteniz var ve ziyaretçilerinizin sizlerle iletişime geçmesini istiyorsanız, bu scripti gelişmiş özelliklerinden dolayı kullanabilirsiniz. İletişim formunda bulunan form alanlarını iletişim yönetiminin yönetim panelinden açabilir veya kapatabilirsiniz. Ayrıca form alanlarının zorunlu veri girilmesini veya isteğe bağlı veri girilmesini de yönetim panelinden ayarlayabilirsiniz. İletişim formunda size özel bırakılmış ve değiştirip güncelleyebileceğiniz 4 adet form alanı bulunmaktadır. Bu form alanlarının; adlarını belirtebilir, form alanını açıp kapatabilir, hatta zorunlu alan veya isteğe bağlı alan olarak yapılandırabilirsiniz. İletişim formunda forma girilecek bilgilerin uygun veri yazma sistemleri mevcuttur. Bunun ayrıntılarını iletişim yönetimi özelliklerinde görebilirsiniz. Bir ziyaretçiniz iletişim formundan size bilgilerini gönderdikten sonra, siz bu mesajı yönetim panelinden kontrol edebilirsiniz. Gelen mesajların eski yada yeni mesaj olduğu her mesajda ayrı ayrı belirtilmektedir ve kaç yeni mesaj olduğunu yönetim paneline girdiğinizde görebilirsiniz. Bu iletişim yönetimindeki bir diğer önemli özellik ise; gelen mesajlara web üzerinden yani yönetim panelinden e-mail gönderebilmenizdir. Gönderdiğiniz e-mailde sizinle iletişime geçen ziyaretçinin orjinal mesajı da sizin göndereceğiniz mesaja otomatik olarak eklenmektedir. Yalnız e-mail gönderme özelliği şuan için pek gelişmiş değildir. Bu iletişim yönetiminde hiçbir kodlama bilgisine gerek kalmadan sadece yönetim panelini kullanarak tüm işlemleri isteğinize göre gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu iletişim yönetiminin diğer özelliklerini yazının devamından görebilirsiniz.

 

GENEL ÖZELLİKLERİ

1. İletişim formunda; ad, soyad, şehir, doğum tarihi, e-mail adresi, internet adresi, ev telefonu numarası, iş telefonu numarası, cep telefonu numarası, iletişim konusu, iletişim mesajı ve sizin belirleyeceğiniz size öze 4 adet form alanı bulunmaktadır. İletişim formunda ip numarası ve tarih otomatik olarak gösterilip, gönderilen mesaja eklenmektedir. Bu 4 tane yeni form alanını kendi kullanımınız için yönetim panelinden ne amaçla kullanabileceğinizi ayarlayabiliyorsunuz.
2. Bu yukarıda yazılan form alanlarını isterseniz kapatabilirsiniz, isterseniz açabilirsiniz, isterseniz zorunlu veri girilmesini sağlayabilirsiniz, isterseniz isteğe bağlı veri girilmesini sağlayabilirsiniz. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için yönetim paneli özelliklerine bakabilirsiniz.
3. Güvenlik için zararlı kodları engelleme ve temizleme özelliği bulunmaktadır.
4. Formdaki doğum tarihi alanının örnekteki veriye göre (doğum tarihi) yazma kontrolü yapılmaktadır.
5. Formdaki e-mail adresi alanının e-mail adresine uygun veri yazma kontrolü yapılmaktadır.
6. Formdaki ev, iş ve cep telefonu numaraları alanlarının örnekteki veriye göre (telefon numarasına) yazma kontrolü yapılmaktadır.

Ekran Görüntüleri
İletişim yönetimine ait tüm ekran görüntüleri aşağıda küçük resimler halinde yer almaktadır. Küçük resimlerin üzerine tıklayıp büyük halini görebilir ve resimler arasında kolaylıkla dolaşabilirsiniz.