Mobil Uygulamalar

Bilgisayarı sadece uzaktan yönetmek olmaz, ben hem uzaktan hem de telefonumdan yönetmek istiyorum diyorsanız Android için Teamviewer'ı size öneriyoruz.
Teamviewer adlı program uzun zamandır bilgisayarlara uzaktan erişmemizi ve onu kullanmamıza imkan sağlıyor. Teknik servisler başta olmak üzere pek çok kişi bilgisayarlar arası bu yazılımı kullanıyor.

Akıllı telefonlarımızdan bilgisayarı yönetebilsek nasıl olurdu?

Mesela yatarken bilgisayardaki filmi değiştirmek, müziği değiştirmek ya da tıklanması gereken birşeye tıklamak. Teamviewer ile bilgisayarınıza telefonunuzdan bağlanın ve bilgisayarınızı yönetin.

iOS ve Android'de olan bu program sayesinde ID adresi ve şifresini bildiğiniz her bilgisayara uzaktan bağlanabilirsiniz. Ayrıca bir güzel noktası daha var. Rehber adı altındaki bölümde, sık kullandığınız IP'ler listeleniyor. Tabi bunlar için üye olup, TeamViewer hesabı açmanız gerekiyor.

Bilgisayarınıza TeamViewer'ı kuruyorsunuz. Programı açtığınızda sol kısımda ID ve Şifreniz gözüküyor. Bunu bir yere not edin. Çünkü telefonunuzdan bağlanırken işinize yarayacak.

 

Kullandığınız telefondaki uygulamada TeamViewer ID ve şifre kısmına, bağlanmak istediğimiz bilgisayarın ID ve şifre bilgilerini yazın ve karşıdaki kişi ile bağlantı kur butonunu tıklayın.
Bilgisayarda Teamviewer'ı kurarken sizden güvenli bağlantı için bir şifre oluşturmanızı söylüyor. Siz de şifrenizi programı yüklerken giriyorsunuz. Telefondan da bağlantıyı yaparken aynı şifreyi girmeniz gerekiyor. 

 Bağlantı kurulduğu zaman karşımıza bağlanılan bilgisayarın masaüstü ortamı geliyor. Alt kısımda ise 6 tane simge. Biz ilk başta ayarlamızı yapalım ve dişli çarka benzeyen simgeye tıklayarak, ayarlar penceresini açalım. 

Duvar kağıdını kaldırın. Çünkü bağlantı hızı ve fare tepkimesini hızlandırır. Ayrıca fare imlecinin telefon ekranında gözükmesi için, uzaktaki fare imlecini göster tikini kaldırın. Bu ayarların en yukarıdaki kısmında ise ekran çözünürlüğünü ayarlayabiliyorsunuz. Bizde bu çözünürlük monitörümün çözünürlüğü olan 1920 x 1080p seçiliydi.