Mobil Uygulamalar

Yazılım devi Adobe'un geliştirdiği uygulama olan Phtoshop Express, bilgisayarlarınızda kullandığınız Photoshop'un mobil hali. Bakalım Phtoshop Express, windows sürümü kadar başarılı mı?Yazılım devi Adobe'un geliştirdiği uygulama olan Phtoshop Express, bilgisayarlarınızda kullandığınız Photoshop'un mobil hali. Bakalım Phtoshop Express, windows sürümü kadar başarılı mı?Adobe Photoshop Express, sadece 1.3 Megabyte boyutunda. Android 1.5 ve üstü sistemlerde çalışan uygulama Google Play Store'da 4.0 puan ortalaması almış.

 

Photoshop Express'i kullanmaya başladığınızda sizi bu ekran karşılıyor. Düzenlemek ya da Upload etmek istediğiniz resimi seçiyorsunuz. Düzenlemeyi daha çok kullanacağınızı düşünürek, özellikle düzenleme kısmına değineceğiz. 

 

Market sayfasındaki açıklamada çalışması için SD Kart gerektiği yazıyor. Test ettiğimiz telefonda zaten SD kart olduğu için bir sıkıntı yaşamadık. Photoshop Express sadece 1.5 Megabyte boyutunda ve indirmeniz için bir kök dosya istemiyor. Yani bu uygulama gerçekten çok küçük ve beklentilerinizi buna göre ayarlamalısınız.

Bir fotoğrafı seçtikten sonra Edit Photo ile düzenlemeye başlıyorsunuz. Üstte dört adet ikon var. Bütün düzenleme araçlarımız bunlar. İlk ikon temel olarak, kırpmaya, çevirmeye ve döndürmeye yarıyor. İkinci ikon ise parklaklık, renk, kontrast gibi ayarları değiştiriyor. Üçüncü ikon ise Focus efekti ile fotoğraflarınıza bulanıklık efekti veriyor. Dördüncü ikon ise Instagram ve Pxlr-o-matic'den de bileceğiniz üzere fotoğraflara çerçeveler ve renkli filtreler vermeye yarıyor.  

 

 

Bütün ayaları dokunarak ve sağa sola çekerek yapıyorsunuz. Ya da hassas bir değer girmek isterseniz telefonunuz fonksyon tuşuna dokunup "Set Exposure by Value" ile elle girebilirsiniz.

Düzenleme kısmı bu kadar sınırlı olan Photoshop Express'de isterseniz fotoğrafları slayt olarak görebilirsiniz. Ya da duvar kağıdı olarak ayarlayabilirsiniz.

Yaptığınız değişikliklerin ardından fotoğrafı kaydetmek istediğinizde yeni bir dosya adı ile kaydediyor Photoshop Express. Yani fotoğraflarınızın üstüne yazma gibi bir sorun olmuyor.

Fotoğraflarınıza efekt verdikten sonra isterseniz Photoshop.com, Facebook ya da Twitter'ın fotoğraf servisi olan TwitPic'e upload edebilirsiniz. 

 

Sonuç olarak Photoshop Express, Play Store'da benzerlerini görebileceğiniz ufak bir fotoğraf düzenleme uygulamasından ileriye gitmiyor. Maalesef bir yazı editörü bile yok. Yani fotoğrafarınıza yazı ekleyemiyorsunuz. Tabii bunda ücretsiz ve 1.5 Megabyte boyuta sahip olmasının da etkisi büyük. Bilmenizde fayda var Windows'daki gibi hata kapatıcı, üstün montaj yeteneği olan ve fotoğrafları baştan yaratabileceğiniz bir uygulama değil Photoshop Express. Yine de Adobe kalitesi ile küçük çapta fotoğraf düzenlemek istiyorsanız Photoshop Express ilk tercihiniz olabilir.  

İndirmek için tıklayın > 

Shiftdelete.net