Gönderen Konu: Bilgisayarınızı Koruyun: Windows SteadyState  (Okunma sayısı 1841 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı burajan

  • Web Programcısı
  • Administrator
  • *
  • İleti: 5125
  • Puan: 335
  • Cinsiyet: Bay
  • Web Programcısı
    • Burak ŞİMŞEK - Kişisel İnternet Sitesi
Bilgisayarınızı Koruyun: Windows SteadyState
« : Nisan 07, 2010, 10:18:17 ÖÖ »
Windows SteadyState, ailenizi uygunsuz Web içeriğinden ve kişilerden korumaya yardımcı olan bir Windows XP karşıdan yüklemesidir. Windows SteadyState ayrıca çocuklarınızın yaptığı istenmeyen değişikliklere karşı bilgisayarınızın ayarlarını korur.

Orijinal Microsoft Windows XP kullanan kişilere ücretsiz sağlanan SteadyState'i karşıdan yükleyebilirsiniz.

Windows SteadyState, aile bilgisayarınızı ve sabit diskinizi çocuklarınız tarafından değiştirilmeden önceki haline getirebilir. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız yeterlidir.

(Not: Windows SteadyState yalnızca Windows XP içindir. Windows Vista'da yerleşik olarak Windows Vista Ebeveyn Denetimleri adı verilen benzer özellikler bulunmaktadır.)

Programlara ve ayarlara erişimi kısıtlama

Bir ebeveynseniz, aile bilgisayarını özelleştirmek ve sizin ve çocuklarınızın daha güvenle kullanmanıza yardımcı olması için Windows SteadyState Kullanıcı Ayarları'nı kullanabilirsiniz.

Örneğin, çocuğunuzun bilginiz olmadan Internet'i kullanmadığından emin olmak için, bir kullanıcı profili oluşturabilir ve Internet Explorer'a, Windows Messenger'a ve aile bilgisayarındaki diğer programlara erişimlerini kısıtlayabilirsiniz.

Çocuğunuzun bilgisayarın ayarlarını değiştirmesini istemiyorsanız, Denetim Masası gibi Windows yönetim özelliklerine erişimlerini kısıtlayabilirsiniz.

Windows SteadyState ile, birden fazla kullanıcı profili oluşturabilir ve her çocuk için farklı bir kısıtlama düzeyi ayarlayabilirsiniz.

Bilgisayarınızı orijinal durumuna döndürme

Çocuklar aile bilgisayarını kullanırken yanlışlıkla önemli ayarları değiştirebilir veya karşıdan casus yazılım, virüs veya diğer istenmeyen yazılımları yükleyebilirler. Windows SteadyState'teki Windows Disk Koruma özelliği bu değişikliklerin sabit diskinize kalıcı bir hasar vermesini önlemenize yardımcı olur.

Windows Disk Koruması açıksa, bilgisayarınızı yeniden başlatarak Windows SteadyState'i son kez bir kullanıcı dokunduktan önceki durumuna döndürebilirsiniz. Windows SteadyState, virüs veya casus yazılım yükleme veya önemli sistem dosyalarının silinmesi de dahil olmak üzere son kullanıcı oturumunda yapılan tüm değişikleri temizleyebilir.

Çocuğunuzun deneyimini denetleme

Windows SteadyState'i çocuğunuzun Windows ile, diğer programlarla ve Web ile etkileşimini denetlemeye yardımcı olması için kullanabilirsiniz. Örneğin, çocuğunuzun kullanıcı hesabından Başlat menüsündeki öğeleri kaldırabilirsiniz; böylece çocuğunuzun bilgisayar kullanma deneyimini kolaylaştırabilir ve bilgisayarınızı istenmeyen değişikliklerden koruyabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuzun hangi Web adreslerini ziyaret edebileceğini seçebilir ve Başlat menüsünden belirli programları açmasını engelleyebilirsiniz.

Windows SteadyState ile, çocuğunuzun bilgisayar oturumlarına zaman kısıtlamaları koyabilirsiniz.

Windows SteadyState'i kullanma

Windows SteadyState'i ilk kez açtığınızda, bilgisayarınızda değiştirmek istediğiniz ayarları seçebileceğiniz SteadyState konsolunu görürsünüz.Windows SteadyState özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için, bilgisayarı kullanacak her kişi için yeni bir kullanıcı hesabı ekleyerek işe başlamak iyi bir fikirdir. Her kullanıcı hesabı için ayarları ayrı ayrı ayarlayabilirsiniz.Kullanıcı hesaplarını oluşturduktan sonra, her kullanıcı için seçmek istediğiniz kısıtlamaları belirtebilirsiniz.Windows SteadyState'i Windows XP bilgisayarınız için ücretsiz olarak karşıdan yükleyebilirsiniz. SteadyState'i karşıdan yüklemek ve SSS ve tartışma forumları dahil olmak üzere hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Microsoft Paylaşılan Erişim sitesini ziyaret edin.

Detaylara ulaşmak için tıklayın

Yazılımı karşıdan yüklemek için tıklayın
Kişisel İnternet Sitem => http://www.buraksimsek.com.tr

 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
12 Yanıt
6262 Gösterim
Son İleti Haziran 11, 2008, 21:04:15 ÖS
Gönderen: Ozgur Hicyilmaz
5 Yanıt
6210 Gösterim
Son İleti Ekim 05, 2010, 21:09:43 ÖS
Gönderen: Ay Işığı
1 Yanıt
2335 Gösterim
Son İleti Ocak 11, 2009, 14:23:45 ÖS
Gönderen: Ozgur Hicyilmaz
3 Yanıt
3030 Gösterim
Son İleti Nisan 02, 2009, 20:13:09 ÖS
Gönderen: laro
0 Yanıt
1258 Gösterim
Son İleti Kasım 15, 2010, 19:16:44 ÖS
Gönderen: burajan