UzmanWeb.Net Forum

Facebook'tan "güncelleme salgını" açıklaması (Okunma sayısı 1047 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AdmiN

* Kasım 29, 2012, 17:58:02 ÖS
Facebook'da ilk olarak Mayıs ayında ortaya çıkan sahte telif hakkı metni, son günlerde milyonlarca kullanıcıyı kendisine inandırmayı başardı. Doruk noktasına ulaşan, ancak geçtiğimiz günlerde avlanan metin hakkında sonunda Facebook'tan bir açıklama geldi.

Son günlerde internette dolaşan, Türkiye'de bile Türkçe sürümüyle yayılan güncelleme, onu paylaştığınızda verilerinizin gizliliğinin korunacağını iddia ediyor. Facebook ise yaptığı açıklamada bu durum güncellemesinin yanlış olduğunu şu sözlerle belirtti: "Facebook'un kullanıcılarının bilgileriyle veya paylaştıkları içeriklerle ilgili bir değişikliğe gittiğine dair bir söylenti ortada dolaşıyor. Bu yanlıştır. Facebook'u kullanan herhangi biri, şartlarımızda belirtildiği gibi gönderdiği bilginin sahibidir. İçeriğin ve bilginin nasıl paylaşılacağını onlar denetlerler. Bu, daha önce de olduğu gibi, bizim ilkemizdir."

Bu haberimizde de belirttiğimiz gibi, Facebook'ta paylaştıklarınızı sosyal devin kullanma yetkisi bulunuyor. Zira bu bize Facebook'a kaydolurken gösterilen hizmet şartları içerisinde belirtiliyor.

Chip.com.tr
Kayıtlı