UzmanWeb.Net Forum

Page Rank Artık bitiyormu? Trust Rank geldi.. (Okunma sayısı 1358 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

retry

* Şubat 26, 2012, 03:57:53 ÖÖ
TrustRank Nedir?


Nasıl ki savaşa çıkmadan önce düşmanımızı tanımalıysak , seo yapmadan öncede google nın methodlarını iyice anlamamız gerekmektedir.

Trustrank google sitenize verdiği güvenirlik rankı puanı denebilir, bu puan ne kadar yüksek olursa google gözündeki değeriniz o derece artacaktır.Aslında Trustrank ı Pagerank görünmeyen hali diyebiliriz tek farkı google kendi içindedeki sitenizin değeridir.

TrustRank Nasıl Yükseltebilirim?

Trustrankımızı yükseltmek için birden fazla method ve yöntem vardır fakat ve lakin bir sorunu çözmek istiyorsanız yüzeyi ile değil ana kalbine yönelmelisiniz Google asıl amacı nedir kopya olmayan özğün ve yazının kaynağını üst sıralara taşımaktır. Aslında sorun kendinden çözülmüş gibi birşeydir.Özğün olun yazı yazarken mutlaka sitenizde olabildiğince özğün olmaya çalışın , yanlız burda şunu söylemiyorum

Trustrank= Özğün yazı

Bu yanlış bir ifade olur .Çünkü nasılki seoyu oluşturan pek çok etmen varsa Trustrank yükselten bir o kadar çok etmen bulunmaktadır.Özğün yazı trustrank ı etkileyen en önemli faktörülerden biridir diyebiliriz

Trustrank ın Google üzerinden nasıl bir etkisi vardır?

Bilindiği üzere ne kadar çok güvenirlik o kadar kazanç demektir. Bu hayatın her evresinde böyledir.Gerekse iş hayatında gerekse sanal ortamda sonuçta gerçek hayatta nasıl ki isminiz sizin kimliğiniz ise sanal ortamdada sitenizin url si onun bir kimliğidir.Ve ne kadar çok güvenilir bir kimliği olursa  o kadar çok yarar sağlar buda google aramalarında üst sıralarda yer almak demektir.

Umarım bu yazım trustrank konusunda kafasında soru işareti olanlara bir nebzede olsa ışıktutabilmiştir.

alıntı..


Ek olarak..  trust rankınız   domaininizin kaç yıllık olduğu
nekadar süreliğine ücret ödendiği
web geçmişiniz..
içeriğiniz özgünmü..
ve bir kaç faktöre daha görede artış yapabiliyor..

trust rank ölçmek için bir site..
http://www.trustrank.gen.tr/
Son Düzenleme: Şubat 26, 2012, 04:01:01 ÖÖ Gönderen: retry
Kayıtlı

    paylaşmak Güzel şey. 

burajan

#1 * Şubat 26, 2012, 14:30:08 ÖS
TrustRank sistemi bana mantıklı geliyor. Böyle bir sistem, hem arama motorunu hemde biz arama yapan kullanıcıları en kısa zamanda ve en iyi bilgiye ulaştıracaktır. Ama bunun yanında birde olumsuzluklar bulunmaktadır. Biraz konuyu açacak olursam, birçok kişi internet sitesi açıyor ve kendi paylaşımlarını yapıyor. Fakat kendi paylaşımlarının yetmediği veya biraz daha bilgi paylaşmaya yönelik tutumlar sergilediğinde, bu kendi internet sitesindeki TrustRank olayını olumsuz etkileyecektir. Bu da "Bilgi Paylaştıkça Artar" sözünü egale etmiş olacaktır.
Hayırlısı olması dileğiyle...
Kayıtlı
Kişisel İnternet Sitem => http://www.buraksimsek.com.tr