Gönderen Konu: Siteye Girerken Forum Açılsın..  (Okunma sayısı 2580 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muhammed_

Siteye Girerken Forum Açılsın..
« : Ağustos 28, 2009, 13:58:44 ÖS »
  İyi Günler arkadaşlar, ben smf foruma mkportal ekledim, ama siteye girerken ilk önce portal açılıyor, portal yerine direk forum açılması için ne yapmam gerekiyor?

Çevrimdışı AdmiN

• Genel Sorumlu
  • Administrator
  • *
  • ~|| Bilginin Gücü ||~
    • Kişisel Web Sitem
-Siteye Girerken Forum Açılsın..
« Yanıtla #1 : Ağustos 28, 2009, 15:07:29 ÖS »
Ana dizinde portalın index dosyası olduğundan ilk önce portal açılır.Ama site ilk açıldığında basit bir kodla foruma yönlendirme yapabilirsin.

Aşağıdaki kodu not defterine yazıp index.html olarak kaydet ve sitenin ana dizinine yükle.Burada forum adını forum olarak yazdım, farklı bir klasör içindeyse ona göre değiştirirsin.

Kod: [Seç]
<script>location.href='forum/index.php';</script>

Çevrimdışı Muhammed_

« Yanıtla #2 : Ağustos 28, 2009, 17:13:23 ÖS »
 Hocam Saol oldu.. Bişey sorucam, bunun sitemin googlede çıkmasına bir zararı yok değilmi? Çünku bir ara index.html atmıştım, yani, siteye girerken, çıkan sayfadan sonra ya forum'a yada portal'a giriliyordu, Bir arkadaş böyle yaptığım için dedi googlede siten görunmez index.html yi sil, çünku google böcekleri forum yada portal olamzsa ona girmezler... Neyse inşeallah anlatabilmişimdir... tekrardan saol

Çevrimdışı romeoo

• A'dan Z'ye Photoshop Dersleri ve Eklentileri
« Yanıtla #3 : Ağustos 28, 2009, 20:04:38 ÖS »
Google böcekleri forum yada Portal olmazsa ona girmezler diye birşey yok kardeş. Örümcekler heryere ulaşır bu konuda rahat ol. İnternet dünyasında .html kodlamayla yapılmış bir yığın site var. Bunlarda illa ki indexleniyor.
PROFESYONEL LOGO YAPILIR...

Çevrimdışı AdmiN

• Genel Sorumlu
  • Administrator
  • *
  • ~|| Bilginin Gücü ||~
    • Kişisel Web Sitem
« Yanıtla #4 : Ağustos 28, 2009, 20:16:28 ÖS »
romeoo'nun da dediği gibi google ve diğer arama motorları sitenin ulaşabildiği her sayfasına girer.Fakat bir site için en önemli yer ana sayfadır.Botlar öncelikle buradaki bağlantıları izler.Eğer ana sayfa olarak giriş sayfası kullanırsan google siteye biraz daha zor ulaşır.Ama google a ana sayfada sitenin içerik sayfalarına olan linkleri sunarsan daha hızlı indexler.
  Ayrıca portalın ana sayfasının ilk önce açılmasını neden istemediğini anlamadım.Portal foruma ana sayfa ve diğer bölümleri kurmak için  kuruluyor.