UzmanWeb.Net Forum

Google'dan sayfa hızlandırma hizmeti! (Okunma sayısı 1341 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burajan

* Temmuz 31, 2011, 15:49:02 ÖS
Google'ın yeni hizmeti "Page Speed Service", sayfaları uçuracak; ancak bu yenilik herkes için değil!

[sagresim]http://www.chip.com.tr/images/content/20110729130405.png[/sagresim]Google, web sayfalarını inceleyeyip daha iyi ve hızlı iş görecek hale getiren ve Google sunucularından faydalanmasını sağlayan yeni hizmetini ortaya çıkardı. Hizmet şu an sadece belirli sayıdaki webmaster'a sunuluyor.

Hizmetten faydalanmak isteyen Web yayımcılarının Page Speed Service adındaki hizmete kaydolmaları ve sitelerinin DNS girdisini Google'a yönlendirmeleri gerekiyor. Ardından hizmet sitenin içeriğini ele alarak optimize ediyor ve içeriği son kullanıcılara sağlıyor.

Google'a göre Page Speed Service, siteye aynı şekilde erişim sağlarken yüzde 25 ile yüzde 60 arasında hız artışı sağlıyor. Hizmetin hızını bu adresten test etmeniz mümkün.

Google'ın web sayfalarını hızlandırmaya yönelik birçok aracı bulunuyor. Page Speed Service ile ilgileniyorsanız bu sayfadan kaydolarak hizmetteki yenilikler hakkında bilgilendirilebilirsiniz.

Chip Online
Kayıtlı
Kişisel İnternet Sitem => http://www.buraksimsek.com.tr

AdmiN

#1 * Temmuz 31, 2011, 19:55:55 ÖS
Güzel ve işe yarar bir hizmet.Ben uzmanweb.net i test ettim.Arada çok az bir fark oldu.Siteyi önce test edip sonra karar vermek lazım.
Kayıtlı