UzmanWeb.Net Forum

Internet Explorer 9'un final sürümü yayınlandı (Okunma sayısı 2077 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burajan

* Mart 15, 2011, 18:20:37 ÖS
MS'un son bombası Internet Explorer 9'un final sürümü yayında! İşte yenilikler ve indirme linki...

[sagresim]http://www.chip.com.tr/images/content/20110315080644.jpg[/sagresim]Microsoft, internet tarayıcısının son jenerasyonu Internet Explorer 9'u bugün yayınladı. Yeni tarayıcı, Internet Explorer için büyük bir adımı temsil ediyor.

IE9, beta aşamalarında HTML5'e yoğunlaşması ve web standartlarına verdiği destekle büyük ilgi toplamıştı. IE8'den yaklaşık iki sene sonra PC'lerimize gelen IE9, artık herkesin kullanımına açık. Final sürümünün indirme bağlantılarını haberimizin ikinci sayfasında bulacaksınız.

İzleme koruması ve İzleme koruması listeleri IE9'daki en önemli yeni gizlilik işlevlerinden. Önemsiz uyarıların otomatik olarak kaybolması, sekmelerin farklı bir çubukta açılıp yerden kazandırması ve 'tutturulmuş' sitelerde birden fazla giriş sayfasına izin verilmesi de yenilikler arasında.

İngilitere Internet Explorer müdürü Julia Owen, Internet Explorer 9'daki yenilikler hakkında şunlara değiniyor: "Desteklediğimiz standartlarda bazı değişiklikler yaptık. Bunun yanında ActiveX filtrelemeyi ekledik ve gizlilikte bazı değişikliklere gittik."

IE9'daki en önemli yenilikler, indirme bağlantısı

Internet Explorer 8, rakip tarayıcılardan yavaş olması nedeniyle eleştiriliyordu ancak Microsoft, yeni tarayıcısıyla hız testi dünyasına da giriş yaptı ve IE9'un hızlı çalıştığını kanıtladı. Yeni JavaScript motoru Chakra ile rakiplerini zor durumda bırakan IE9, JavaScript hız testlerinde diğer tarayıcıları geçmeyi başardı.

Donanım hızlandırması: IE9 beta sürümünde tanıtılan web sayfalarını oluşturmada grafik işlemcinin gücünden faydalanarak sayfaların açılışının hızlandırılması, büyük bir adım. Bu işlev, Farmville gibi tarayıcı oyunlarında ve zengin web uygulamalarında performans artışı sağlayacak. Ancak yeteri kadar iyi bir GPU'nuz olmadığını düşünüyorsanız, bu özelliği seçeneklerden kapatabilirsiniz. IE9 aynı zamanda gereksiz güç tüketimini engelleyerek laptop'larda pil ömrünü de uzatacak.

Microsoft'un yeni tarayıcısının Mozilla Firefox, Google Chrome ve Apple Safari gibi dev rakiplerin önünde nasıl bir performans sergileyeceğini merakla bekliyoruz.

Internet Explorer 9 RTM sürümünü aşağıdan kullandığınız işletim sistemine tıklayarak indirebilirsiniz: Not: Tarayıcı Windows XP'de çalışmıyor.

- Windows 7 (32 bit) Türkçe

- Windows 7 (64 bit) Türkçe

- Windows Vista (32 bit) Türkçe

- Windows Vista (64 bit) Türkçe

Windows Server 2008 için indirme bağlantılarını burada bulabilirsiniz.

Chip Online
Kayıtlı
Kişisel İnternet Sitem => http://www.buraksimsek.com.tr