UzmanWeb.Net Forum

Parameter ile Pagerank değerlerinizi kolayca takip edin. (Okunma sayısı 2238 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ozgur Hicyilmaz

* Ocak 31, 2010, 21:16:47 ÖS
Paramater proğramı ile web sitelerinizin pagerank değerlerinizi öğrenebilir aldığınız sonuçları CSV dosyası olarak kaydedebilirsiniz.Proğramı buradan indirebilir, proğramın kullanımına dair resimleri ekten izleyebilirsiniz.


Kayıtlı

burajan

#1 * Ocak 31, 2010, 21:30:13 ÖS
Güzel bir programa benziyor. Böyle bir programı bizimlem paylaştığın içinde ayrıca teşekkür ediyorum. Program hakkında ücretsiz olup olmadığını belirtmemişsin. Onu da ben araştırdım ve ücretsiz olduğunu öğrendim. Bunu da ben paylaşayım dedim.

Sistem Gereksinimleri: Pentium 200 MHz, 32 MB RAM, Windows 98/2000/XP/Vista, Internet access.
Son Düzenleme: Ocak 31, 2010, 21:32:38 ÖS Gönderen: burajan
Kayıtlı
Kişisel İnternet Sitem => http://www.buraksimsek.com.tr

VEHBİ

#2 * Şubat 01, 2010, 07:23:38 ÖÖ
Bu program sadece pagerenk değerini gösteriyor site ilgili istatikleri göstermiyor ki
bunu zaten net ortamında da ögrenebilriz. pagerank değerini

Kayıtlı
www.gorseloyun.com
Şimdi Oyun Zamani

Ozgur Hicyilmaz

#3 * Şubat 01, 2010, 08:29:28 ÖÖ
Bu program sadece pagerenk değerini gösteriyor site ilgili istatikleri göstermiyor ki
bunu zaten net ortamında da ögrenebilriz. pagerank değerini
Alıntı
1-) Manual Data Center seçimi
Bir web adresinin PageRank değerini kontrol etmek için, Google’ın birden fazla veri merkezi (data center) bulunuyor. PaRaMeter yazılımında PageRank kontrollerinin hangi veri merkezlerinden yapılacağı seçilebiliyor. Bunun için ilkönce “Options->Preferences->General” yolunu takip edip açılan pencerede “Manual Google Data Center selection” kutusunu işaretleyin. Daha sonra ise “Options->View->Full” menülerini izleyin. Artık yazılımın sağ kenarından, PageRank kontrolünün hangi veri merkezlerinden yapılacağı seçebilirsiniz.

2-) İç sayfalarda PageRank kontrolü
Aslında çoğumuz bir PageRank kontrolü yaparken, sadece web sitemizin anasayfasını dikkate alıyoruz. Oysaki web sitemizin sadece anasayfası değil, diğer bütün sayfaları bir PageRank değerine sahip. PaRaMeter ile web sitenizin bütün sayfalarının PageRank değerlerini öğrenebiliyorsunuz. Bunun için “Tools->Extract URLs” yolunu takip edin. Açılan pencereden web sitenizin adresini yazın (örneğin www.eburhan.com gibi). Daha sonra Start butonuna tıklayın. PaRaMeter yazılımı anasayfadaki linkleri takip ederek web sitenizin iç sayfalarına ulaşacak ve her sayfanın PageRank değerini görebilmenizi sağlayacak (bu işlem biraz uzun sürebilir).

3-) URL listesinin yedeklenmesi
Bilgisayarınıza format attınız ve PaRaMeter yazılımını yeniden kurdunuz. Veyahut daha yeni sürümünü kurmak için PaRaMeter yazılımını kaldırdınız ve tekrar yüklediniz. İşte bu işlemler esnasında kontrol listenizdeki web adreslerini kaybetmemek için “Project->Export to CSV…” yolunu takip ederek bir yedek almalısınız. Daha sonra da bu yedeği “Url->İmport…” menüsünden geri yükleyebilirsiniz. Böylece her işlemde onlarca veya yüzlerce web adresini tek tek yazılıma girmek zorunda kalmamış olursunuz.

Kayıtlı

bayramkalin

#4 * Ekim 28, 2013, 17:36:34 ÖS
elinize sağlık hocam teşekkürler
Kayıtlı