Haberler

Nokia'nın Kasım ayında piyasada olması beklenen yeni nesil akıllı cebi, CHIP Online'ın merceğinde.Nokia hayranları bu cep telefonu için üç yıldır bekliyordu. Sonunda Nokia World 2010 etkinliğinde ortaya çıktı.Nokia Communicator, E7 modelini CHIP Online ilk kez sizler için test ediyor. 4 inç ekrana sahip bu büyük cep telefonu, geniş bir kullanım alanı sunuyor. Nokia'nın akıllı telefonlar eski bölüm başkanı Anssi Vanjoki de Londra'da bu telefon için özetle "Büyük!" demişti. Gerçekten de bugüne kadar Nokia için sunulan en büyük ekran bu oluyor.

N90 modelinin yerini alacak olan E7 yüksek görüntü kalitesi için AMOLED ekran kullanıyor. Çözünürlük 360x 640 piksel, parlaklık ve kontrast ise son derece yüksek. Özellikle HD videolar çok iyi bir izlenim bırakıyor diyebiliriz.

İnceliği ve görünümü

Çok ince
Vanjoki ekranın büyüklüğünü vurgularken bu telefonun inceliğinden pek bahsetmedi.

Nokia E7, kayarak açılan bir klavyeye sahip olduğu halde ve böylece Communicator sınıfına girdiği halde çok ince. 14 milimetre kalınlık ile türündeki en ince cep telefonu!

Kayarak açılan mekanizmaya alışmak biraz zaman alabiliyor. Zira Nokia burada incelik için farklı bir mekanizma kullanmış ve biraz güç kullanmak gerekiyor. Ancak eliniz bir süre sonra buna alışıyor. Klavye açıldığı zaman cep telefonu ekranına 35 derecelik açı yapacak şekilde duruyor.

QWERTY klavyesi son derece başarılı. Özellikle Nokia N8 gibi güçlü modellerin yanında bu cep telefonunun satması için iyi bir sebep. 4 sıralı klavyede tuşlar arası boşluklar oldukça ideal. Basınç noktaları son derece iyi ayarlanmış. Kullanımı rahat klavyeyi açmadan, dokunmatik ekrandan da yazabilirsiniz. Elbette mekanik klavye daha başarılı; ancak dokunmatikte de tuşlara dokununca titreşim olarak geri tepki alıyorsunuz.
Haberin devamı için tıklayın >>