Haberler

Dünyanın taşı, toprağı, suyuyla yetinmek istemeyen Google, ilk Sky denemesinden sonra, yine uzaya açılacak. Slooh entegrasyonu sayesinde Google Sky her zamankinden çok daha keyifli.

Google Earth, piyasaya sürüldüğü ilk günden beri büyük ilgi toplamış ve dünyanın, çeşitli mekanlarını evlerinden ziyaret etmek isteyen kullanıcılara keyifli fırsatlar sunmuştu. Yıllar geçtikçe Google Earth'un popülerliği azalacağına arttı. Ünlü yazılımın popüleritesine dünyanın sınırları da dayanmıyor.

 

Google şimdi de, uzayı kullanıcıların ayağına getimek üzere Slooh ile anlaştı. Bilindiği üzere Slooh, Flash eklentisi ile tarayıcılarımıza entegre olan bir robotik teleskop servisiydi. Google'ın ve Slooh'un birlikte çalışması sayesinde, evde oturan herhangi bir uzay meraklısı, nebulaları, meteorları ve yıldızları inceleyebilecek.

2007'de yaratılan ve Hubble teleskopu ile senkronize çalışan Google Sky, nispeten sınırlı imkanları nedeniyle istenen başarıyı elde edememişti. Slooh'un kendi teleskobu ve yetenekleri sayesinde, Sky'in geçmişe oranla çok daha popüler olması bekleniyor.

Haberin devamı için tıklayın >>