Haberler

Windows 7, önceki işletim sistemlerine göre çok daha az ince ayar gerektiriyor. İşletim sistemi, ayarlarını kurcalamadan da gayet iyi çalışıyor.Fakat bu Kayıt Defteri (Registry) ayarlarıyla yapacağınız hiç bir şey yok anlamına gelmiyor. Hala bu ayarları değişirerek ekleyebileceğiniz ilginç özellikler veya özelleştirebileceğiniz ayarlar var.

İşte Windows 7 Kayıt Defteri'nde yapabileceğiniz 10 faydalı değişiklik. Başlat menüsünü açın, arama kutusuna 'regedit' yazın ve Enter'a basın ve yazımızın devamını okuyun.

IE8'i kişiselleştirin, Aero Snap özelliğini kapatın

1. Internet Explorer 8'i kişiselleştirin

Bilgisayarınızda yüklü Internet Explorer'ın ismi, aldığınız üreticinin ismini mi taşıyor? Veya 'Windows Internet Explorer' yerine tarayıcınıza kendiniz bir isim vermek mi istiyorsunuz?

Bu gayet kolay. 'HKEY_CURRENT_ USER\Software\Microsoft\ Internet Explorer\Main' anahtarına gidin ve yeni bir dizi değeri oluşturun. Buna 'Window Title' adını verin. Oluşturduğunuz bu diziye çift tıklayın ve tarayıcınızın başlık çubuğunda görünmesini istediğiniz ismi yazın.

2. Aero Snap özelliğini kapatın

Windows 7'de bulunan Aero Snap özelliği, her zaman istendiği gibi davranmayabiliyor ve pencereleri taşırken istemediğiniz halde ekranın kenarına yapışmasına yol açabiliyor.

Bu özelliği kapatmak istiyorsanız, önce 'HKEY_CURRENT_ USER\Control Panel\Desktop' anahtarına gidin. Burada değiştirebileceğiniz bir takım ayarlar mevcut. Bunların arasından 'WindowArrangementActive' öğesini bulun ve değerini 0 olarak değiştirin.

Haberin devamı için tıklayın >>