Haberler

Google, akıllı telefonlar ve tabletler için geliştirdiği Android işletim sisteminin yeni sürümünü kullanıma sundu. Gingerbread kod adlı Android 2.3'te bizleri neler bekliyor?

Akıllı telefon pazarında son dönemde büyük bir başarı yakalayan Google Android işletim sisteminin yeni sürümü kısa bir süre önce kullanıma sunuldu.

Gingerbread kod adı verilen Android 2.3, önceki sürümlerde bulunmayan bazı özelliklere sahip. (Android 2.3'ün Destekledikleri)

Android 2.3’ün en çok öne çıkan özellikleri arasında yeniden tasarlanmış olan ekran klavyesi, kopyala-yapıştır özelliği, yeni download yöneticisi ve tablet cihazlarla uyumlu olmak için büyük ekran desteği yer alıyor.
Android 2.3 sadece akıllı telefonlar için değil tabletler göre de tasarlandı

Farklı İletişim Seçenekleri

Bunlar dışında Android 2.3’te daha sade renklere sahip bir arayüz teması, önceki sürümlere göre daha iyi güç ve uygulama yönetimi, birden fazla kameraya erişim için uygulama gibi özellikler de yer alıyor. (Android 3.0 İlk Kez Ortaya Çıktı)

Android 2.3 ile ayrıca internet üzerinden SIP standardı ile sesli görüşme yapma imkanı ve yakın çevredeki cihazlarla iletişim kurmaya yarayan NFC (Near Field Communication) desteği de geliyor.

Şimdi sizleri Andorid 2.3'ten ekran görüntüleriyle başbaşa bırakıyoruz.

Haberin devamı için tıklayın >>