Haberler

Dizüstü bilgisayarların performansı masaüstü PC'lerle karşılaştırılacak seviyelere geldi. Bizde sizler için bu yüksek performanslı dizüstüleri karşılaştırdık.


Dizüstü bilgisayar, Netbook, akıllı cep telefonu derken şimdi bir de tablet PC'ler çıkıverdi. Piyasada her kullanıcıya uygun bir ürün var. Yeter ki isteklerinizi doğru belirleyin.

Sizde ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir dizüstü seçmek istiyorsanız, sizler için hazırladığımız rehberimize bir göz atabilirsiniz.


Bugün sizlerle paylaşacağımız konu ise daha farklı. Sizler için piyasada satışta bulunan beş adet oyun oynayabileceğiniz dizüstü bilgisayarı karşılaştırdık. Öncelikle bu beş ürünün genel özelliklerine bakalım ve ardın test sonuçlarımızı değerlendirmeye geçelim.

HP DV6-2070et ( 839 € + KDV )

Testimize katılan ürünlerden bir tanesi HP'nin DV6-2070et modeli. Sade bir tasarıma sahip olan dizüstünün hakim rengi siyah. DV6'nın genişleme yuvalarının çoğu kasanın sol bölümünde yer alıyor

Bu da sağ el ile fare kullananların işini kolaylaştıran bir özellik. Ürünün üzerindeki giriş ve çıkışlarla canınızı sıkmak istemiyorum çünkü her tarz kullanıcıya yetecek kadar genişleme yuvası mevcut.


HP bu ürünü eğlence bilgisayarı olarak kategorize ediyor. 15.4 inç'lik ortalama büyüklükte bir ekrana sahip ürünün donanım açısından da oldukça üst seviye olduğunu söyleyebiliriz.

Intel Core i7 Q720 (1.6 GHz) işlemcisi bulunan DV6 üzerinde HP 3 GB'lık bellek kullanmış. Burada bizleri şaşırtan ise dizüstü üzerinde kullanılan iki bellekten birinin 1066 MHz diğerinin ise 1333 MHz olması. Bu durumun bize gönderilen dizüstünün test cihazı olmasından kaynaklanabilir.Ürünün üzerinde bulunan Nvidia GeForce GT 230M grafik yongası da oldukça iyi düşünülmüş bir seçim. 500 GB sabit diske sahip dizüstü bilgisayarın üzerinde Altec Lansing hoparlörler yer alıyor.Ürün Windows 7 Home Premium işletim sistemiyle birlikte geliyor. Ayrıca ürün ile birlikte gelen yazılım desteği de oldukça başarılı. DV6 ile birlikte HP MediaSmart Suite, HP Total Care Setup, HP Total Care Advisor, HP ProtectSmart, Cyberlink DVD Suite, Windows Media center, Windows Mail, HP Games Console, Norton Online Backup (30 günlük deneme sürümü) ve Microsoft Works ve Microsoft Office Home ve Student 2007 60 Günlük Deneme Sürümü geliyor.

Haberin devamı için tıklayın >>