Haberler

İnternet icat edildi, mertlik bozuldu. Yüksek tirajlı, gazeteler ve dergiler kayıp üstüne kayıp yaşıyor. Tek kurtuluşları, çağa ayak uydurmak! Peki ne yapacaklar?E-gazete, online gazete, basın yayının geleceği gibi isimlerle tanınan elektronik gazeteler, İnternet'in popülerleşmesinden sonra, basın yayının kurtuluşu olarak görülüyor. Üstüne üstlük, başlarında “blog”lar da var. Pek çok insan, haberleri İnternet sitelerinden ve bloglardan almayı tercih ediyor.
Ah Bloglar Ah!

Blog sahiplerinin bazıları ise pek duyarlı değil ve gazetelerden aldıkları haberleri, bir iki kozmetik değişiklikle okuyucularına sunuyor. Bu da, gazete ve dergi sahipleri tarafından “blogculara” açılan tazminat davalarını ve uzun süren mahkeme süreçlerini beraberinde getiriyor.

Biz Büyüdük Ve Çok Değişti Dünya

Peki dergilerin, gazetelerin ve nice yayın organlarının geleceği karanlık mı? Sayfa çevirmenin o eşsiz tadını, artık umursamıyor muyuz? Cevabımız maalesef "Evet". Neyse ki, medya patronları nostaljiye bel bağlayacak kadar saf değiller ve geleceklerini kurtarmak için milyar dolarlar dökmeye hazırlar.

Haberin devamıiçin tıklayın >>

Yorumlar   

0 #1 Burak Şimşek 29-12-2010 17:28
Güzel bir gelişme diyebilirim. Çünkü ne kadar az kağıt o kadar çok ağaç ve orman demek. Ama şunu da unutmamak gerekir ki kağıt olarak yayınlanan gazetelerinde basımında birçok kişi çalışıyor. Dolayısıyla bunları da unutmamak gerekir.
Alıntı