Haberler

ShiftDelete.Net, geride bıraktığımız koca bir yılın en iyilerini belirledi! Her biri alanında uzman editörler tarafından yapılan tercihler sonucunda, teknoloji başlığı altında 2010 yılının en iyilerini bir araya getirdik. İşte yılın ses getiren ürünleri:


2010'nun En İyi Netbook'u: Sony Vaio VPC-P11S1E

Sony'nin küçük boyutlu ve taşıması kolay VAIO P serisi, renkleriyle dikkat çekmesinin yanı sıra GPS'e, yeni bir dijital pusulaya ve fiziksel hareketlere yanıt veren entegre ivme ölçerli sensöre sahip olan Sony'nin ilk notebook'ları olma özelliği de taşıyor.


Sadece 600 gram ağırlığındaki bu şık notebook'lar, dururken veya yürürken iki elle çalışmak için yeni bir tasarıma sahip. Intel Atom Z540 işlemciyle güçlendirilen Netbook 2 GB DDR2 bellek ve 64 GB SSD depolama birimini de üzerinde taşıyor. Ayrıca ürün 5 saate yakın pil performasnı sunuyor.


2010'nun En İyi Monitörü: Dell UltraSharp U2711

27 inç dev ekranıyla birçok kullanıcının kalbine taht kuran Dell UltraSharp U2711, Full HD'nin de üzerinde 2560 x 1440 piksel çözünürlük sunuyor. Dell, ürün üzerinde 12 bit işlemci kullanmış. Bu işlemci sayesinde monitör 1.07 milyar renk görüntülemeye olanak sağlıyor.Dell bu monitörü tasarlarken teknik kullanıcılar kadar profesyonel kullanıcıları da düşünmüş ve doygunluk, ton, kazanç ve denge parametrelerini ayarlamak için özel renk modu adı altında bir bölüm de yaratmış.

Dell UltraSharp U2711 yüksek performansı ve yüksek kullanıcı memnuniyeti sayesinde "Yılın Monitörü" olmaya hak kazandı.


2010'nun En İyi Dizüstü Bilgisayarı: Aspire TimelineX 4820TG-624G16Mnks

Acer'ın bu dizüstü bilgisayarını yılın ürünü seçmemizin başlıca sebeplerinden bir tanesi ürünün yüksek performansı. Acer TimelineX 4820TG-624G16Mnks üzerinde Intel Core i7 620M işlemcisini kullanmış. Bu işlemci 2010 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürüldüğünde dizüstü dünyasının en hızlı işlemcisiydi.14.1 inç ekran büyüklüğüne sahip ürünün ağırlığı 1.9 kg. Bu ağırlığın kendi kategorisinde oldukça uygun bir değeri temsil ettiğini söylemeliyiz. Kullanıcılardan aldığımız geri dönüşlerdeki pil süresi memnuniyeti de, bu ürünü "Yılın Dizüstüsü" seçmemizin sebeplerinden bir diğeri.


2010'nun En İyi Uydu Alıcısı: Dreambox DM800 HD SE + Wifi

2010 yılında uydu sektörüne baktığımızda Linux işletim sistemini üzerinde taşıyan dijital uydu alıcılarına rağbetin arttığını görüyoruz. Biz de "Yılın Uydu Alıcısını" seçerken akıllı olmasına özen gösterdik.Dreambox DM800 HD SE + Wifi akıllı bir uydu alıcısı olmasının yanı sıra kablosuz ağ arabirimini desteklediği için piyasadaki kardeşlerine göre bir adım önde. HD yayınları da izleyebileceğiniz bu uydu alıcısıyla kayıt da yapabiliyorsunuz.

Cihaz depolama birimi olmaksızın geliyor. Fakat içerisinde konumlandırılmış 2.5 inç'lik sabit disk yuvasına disk bağlayabiliyorsunuz.


2010'nun En İyi DSL Fotoğraf Makinesi: Nikon D7000

Nikon D7000 görüntü kalitesi, dayanıklılık ve yüksek performans gibi özellikleri va aynı zamanda taşıması kolay bir gövde yapısına sahip olması nedeniyle bizden "Yılın DSLR Fotoğraf Makinesi" ödülünü almaya hak kazandı.Üstün performanslı Nikon D7000, Nikon'un yeni geliştirdiği 16.2 megapiksel çözünürlüğe sahip DX CMOS görüntü sensörünü üzerinde barındırıyor. Ayrıca Nikon bu cihaz üzerinde işlemci çözümü olarak yine yeni geliştirdiği EXPEED 2 işlemcisini kullanmış.
Bu ürüne fiyat/performans açısından baktığımızda da oldukça albenisi olduğunu görüyoruz. Bugünlerde bu tarz bir DSLR fotoğraf makinesi alacaksınız Nikon D7000 size tavsiyemiz.

 

Haberin devamı için tıklayın >>