Haberler

SonyEricsson’un Xperia serisine dahil yeni akıllı telefonu ARC, CES 2011’de resmi olarak duyuruldu. Bu çok özel cihazı farklı kılan çarpıcı özellikleri maddeler halinde sıraladık. Bu yazıyı kaçırmayın!Sizlere burada yer alan yazımızda SonyEricsson Xperia ARC hakkındaki ilk bilgileri paylaşmıştık. Resmi duyurunun ardından SonyEricsson cihazın tüm özelliklerini ayrıntıları ile ortaya koydu. Android'li mobil cihaz, daha önce hiçbir akıllı telefonunda görmediğimiz birçok yeniliği üzerinde taşıyor.

Sony Etkisi

Bunların en önemlisi ise hiç şüphe yok ki Sony'nin yılları bulan tecrübesini ve uzmanlığını cihaza aktarması olmuş. Telefonda Sony patentli birçok teknolojiyi ve Sony'ye ait etiketi görebilmek mümkün. Kristal berraklığındaki ekran da hiç şüphesiz telefonun en önemli artısı olacak.

İşte yeni Android'li SonyEricsson Xperia ARC'ın diğer önemli ayrıntıları:
• İnce, hafif, güçlü ve ergonomik tasarım. İçe eğimli arka kapak.
• 4.2 inçlik widescreen çoklu dokunmatik ekran. Bu ekranda çok daha net ve berrak görseller için Sony'nin yeni Mobile BRAVIA Engine teknolojisi kullanılmış.
• Sony Exmor R teknolojisi mobil cihazlarda düşük ışık altında çok daha net fotoğraflar ve yüksek kaliteli video kaydı olanağı tanıyor. Xperia ARC CMOS sensör ile 720p HD video kaydı ve 8.1 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebilme özelliğine sahip. Cihaz ayrıca 2.46X'e kadar akıllı zoom yapabiliyor.
• SonyEricsson Timescape uygulaması, gelişmiş Facebook istemcisi ve yeni arayüz ile Google uygulamaları cihazda yerini alan yazılımlardan.
• Çizilmeye karşı duyarlı minerallerden üretilmiş ön ekran koruma tamponuna sahip parlak ekran.

shiftdelete.net