Haberler

İşletim sistemlerindeki en önemli nokta tablet işletim sistemi ile bilgisayardaki işletim sistemi arasındaki dengeyi kurmaktır. Bunun için cihaza göre değişecek iki farklı görünüm planlanıyor.

Ama tabi ki 2012'de kullanıcıların Windows'u satın alması için sadece görünümden fazlası gerekli. Gizli sunumlara göre Windows sadece USB ve Bluetooth 3.0 gibi standartları desteklemekle kalmayacak. Yenilikçi teknolojiler sayesinde çok hızlı başlangıçlar ve sorunsuz bir Windows olabilir.

Ama tüm bunlara rağmen Windows 8 için bazı standartlar gerekli. Microsoft'a göre Windows 8 için Windows 7 için gerekenin iki katı bir donanım gerekecek.

Windows kullanıcılarını ikiye bölüyor. 1 yanda yüksek teknikli görünümü ve 3D yenlikleriyle Windows 8, diğer yanda ise biraz daha sınırlandırılmış kaynak dostu dizaynı ile tablet ve netbooklar için Windows 8.

Tabletler için "Mosh"

Tabi ki yeniliklerinde bir bedeli oluyor. Paylaşımsız bir ekran kartı Wind ara yüzü için gerekli. Ve aynı zamanda grafik işlemci ünitesi de en az 170 MB olmak zorunda. Bu nedenle Wind'in uygulama alanları masaüstü bilgisayarlar ve güçlü dizüstü bilgisayarlar. Az özellikli bilgisayarlar ve paylaşımlı ekran kartına sahip olan ucuz notebooklar Windows 8 ile pek iyi anlaşamayacak gibi görünüyor. Tüm bu cihazlar için Microsoft'un bir kod adı var : "Mosh"(Modern Shell). Windows'un yeni yüzünün adı olan "Mosh", taşınabilir alanlarda kullanım alanı bulmak için geliştirilmiş. Windows 8'in tabletler için dizaynı ile gelen bir işletim sistemi.

Yazının devamını okumak için tıklayın.