Haberler

Romanyalı antivirüs devi BitDefender, USB bellekler ile bulaşan virüslere karşı yeni bir yazılımla bilgisayar kullanıcılarının karşısına çıktı.
BitDefender USB Immunizer isimli program ile USB bellek ve SD kartlarınızı autorun tabanlı zararlı yazılımlara karşı koruyabilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınıza bağışıklık kazandırarak, virüslü USB belleklerden bulaşan zararlı yazılımlara karşı da koruma sağlayabilirsiniz.
Nasıl Koruma Sağlıyor?

Program, bilgisayarınızı iki şekilde korumayı amaçlıyor.

1-) Yazılım, bilgisayarınızın autorun özelliğini kayıt defterinden (CD/DVD-ROM’lar hariç) kapatarak; herhangi bir autorun tabanlı virüs içeren USB bellek bilgisayarınıza takıldığında, virüsün işletim sisteminize bulaşmasını engelliyor.

2-) Program, bilgisayarınıza takılı olan USB belleklere bağışıklık kazandırarak, USB belleğinizi zararlı yazılım içeren herhangi bir bilgisayara taktığınızda, virüs bulaşmasını engelliyor.

Yazılım, bu bağışıklığı USB belleğinize sadece okunabilir, gizli ve sistem dosyası nitelikli bir autorun.inf dosyası açarak yapmaktadır. Bu şekilde, zararlı yazılımlar USB belleğinize sahte autorun.inf dosyası açamayacak ve autorun tabanlı virüslerden korunmuş olacaksınız.

USB Bellek ve Bilgisayara Nasıl Bağışıklık Kazandıracağız?

Bilgisayarınıza bağışıklık kazandırmak için program ara yüzünden “ON” butonuna tıklayabilirsiniz. USB belleğinizi korumaya almak için ise, açılır pencereden kendi USB belleğinizi seçip, “IMMUNIZE” butonuna tıklayabilirsiniz.

Program, kurulum gerektirmediği için kolay bir şekilde indirilip, kullanılmaya başlanabilir.

BitDefender USB Immunizer’ı buradan indirebilirsiniz.

shiftdelete.net

Yorumlar   

0 #1 Burak Şimşek 01-05-2011 12:03
Anlatıma göre güzel bir yazılıma benziyor. Tebrikler Bitdefender.
Alıntı
0 #2 hassan 05-05-2011 11:48
teşekkürler
Alıntı