Haberler

Geçmişten günümüze, televizyon dünyasının en ünlü otomobillerini derledik. Kara Şimşek'ten Batmobile'e, Herbie'den DeLorean'e kadar ünlü otomobiller burada!

Otomobillerin kamera önünde, beyaz perde ve televizyon dünyasındaki insanlardan daha çok öne çıktıkları işler oldu. Knight Rider'dan Back to the Future'a, Love Bug'dan Christine'e kadar birçok film ve dizide, ön plandaki aktörler otomobillerdi. Sizler için sinema ve TV dünyasının en ünlü otomobillerini derledik. Bu galerimize mutlaka göz atın.

1968 Love Bug (Herbie)1968 yapımı olan Love Bug, duyguları olan Herbie adlı otomobil ile üçüncü sınıf ralli pilotunun dostluğunu anlatan bir yarış filmi. Bir tesadüf sonucu yolları kesişen ikili, katıldıkları yarışlarda, kendilerinden çok daha güçlü otomobilleri ve pilotları geride bırakıyor...

Herbie'nin zaferlerle dolu eğlenceli serüvenini mutlaka izlemelisiniz. Zira bu film, ardından gelen 4 tane filme yol açtı...

 

1979 Mad MaxSinema tarihinin unutulmaz yapıtlarından Mad Max filminden hiçbir sahneyi hatırlamasanız da, o simsiyah otomobili unutamazsınız. Döneminin en çarpıcı ve şüphesiz en yakışıklı delikanlısı, Mel Gibson değildi, bu otomobildi.

 

1982 Knight Rider (K.I.T.T.)

 

Bugün sokakta David Hasselhoff tanınıyorsa, sebebi olan dizi Knight Rider'dır. Tabii ki bu diziyi diğerlerinden özel bir yere götüren de, resimde gördüğünüz K.I.T.T. (Knight Industries Two Thousand) adlı otomobildir. Zira K.I.T.T. (Ponthiac Trans-Am) düşünen, konuşan, uzun sıçrayışlar yapabilen (Turbo Boost!), kurşun geçirmeyen, hemen hemen hiç hasar görmeyen ve asla kirlenmeyen bir otomobildi... Daha ne olsun?

Haberin Devamı İçin Tıklayın >>