Haberler

Google, bir süredir üzerinde çalıştığı sosyal ağ projesi üzerindeki örtüyü sonunda kaldırdı. Google+ (Google Plus) olarak adlandırılan proje, Facebook ile kesişen yönleri ile dikkat çekiyor. Sosyal medya devine rakip olabilecek bir proje üretmek istediği bilinen Google'ın yeni servisi de bu odakta geliştirilmeye çalışılmış. 

plus.google.com adresinden erişilebilen yeni Google hizmeti, an itibariyle sınırlı sayıda kullanıcıya hitap ediyor. Yoğunluktan dolayı ise şu an davetiye sistemi kapatılmış durumda. Yine de aynı sayfadan kayıt için adınızı listeye ekleyebilirsiniz.

Sosyal ağlardaki paylaşım çılgınlığını gerçek hayatla daha bütünleşik ve kontrol altında yapmaya çalıştığını iddia eden servis, kişileri gruplandırabileceğiniz Circles, size özel içeriklerin yer alacağı Sparks ve komplike bir video servisi olan Hangouts sekmelerinden oluşuyor.

Hangouts sekmesi altından isterseniz tek bir arkadaşınızla isterseniz listenizdeki tüm dostlarınızla aynı anda görüntülü olarak görüşebilirsiniz. Bunun yanında mobil özellikleri de dikkatlerden kaçmayan Google+ için çağın şartlarına uygun olarak konum tabanlı bir alt yapı hazırlamış. Bunu Foursquare benzeri bir yapı şeklinde ifade edebiliriz.

Başarılı ve yaratıcı özellikleri ile dikkat çeken Google+'ın kısa vadedeki başarısı kesin, bakalım uzun vadede ne kadar başarılı olabilecek. Bunu da elbette ki zaman gösterecek.

 

Shiftdelete.net