Haberler

Trabzon'da gerçekleşecek olan Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları (EYOF 2011)tesislerini yerinde inceledik. Kısa zamanda yapılan büyük işlerin perde arkasını bu videoda izleyin.

Dünyada 11. kez düzenlenen Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları, 23-30 Temmuz tarihleri arasında Trabzon'da yapılıyor. 2 yılda bir düzenlenen organizasyon, en son Finlandiya'da yapılmıştı. Resmi kurumların 2005'ten beri devam ettirdiği çetin görüşmelerden sonra bu sefer Trabzon'da yapılacak.

105 Yıl Sonra Yanan Ateş

Bölgemizin bu çaptaki olimpiyatlarla ilgili en son resmi teması, ilk olarak 1896'da gerçekleşmişti. O zamanda olimpiyat meşalesi, Atina'dan yakılarak İstanbul'a kadar getirilmişti. Bu meşale, Trabzon Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları (EYOF 2011) ile birlikte ilk kez Trabzon'da olacak.

49 ülkeden toplam 4000 sporcunun mücadele edeceği organizasyonun başarılı geçmesi için tüm detaylar, çok ince ayrıntılarıyla değerlendirilerek çalışmalar sürdürülüyor.

İnnova Genel Müdürü Ümit Atalay ile gerçekleştirdiğimiz özel röportajda, başarı öyküsü olarak sayılabilecek çalışmanın nasıl ve ne şekilde gerçekleştirildiğini konuştuk.

Erzurum'da Oldu, Tabzon'da da Olacak

Verilecek en önemli hizmetler arasında, bilgi teknolojileri altyapısı da bulunuyor. 2011 yılının başında 27 Ocak - 6 Şubat 2011 tarihleri arasında Erzurum'da gerçekleştirilen Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda (Universiade 2011) kendisini kanıtlayan İnnova, bu etkinliğin de tüm bilişim altyapısını kurma ve sürdürme görevini üstlendi.

Tüm dünyanın izleyeceği etkinliğin bilgi teknolojileri altyapısını sorunsuz olarak kullanıma sunmak, çok kolay bir iş gibi görünmüyor. Örneğin; zamanlama ve ölçümleme, internet erişimi, panoların yönetimi, TV grafiklerinin hazırlanması, mobil uygulamalar, geçmişe dönük sportif bilgilerin sunulması gibi asla hata kabul etmeyecek çok önemli görevlerden bahsediyoruz.

Mobil Arabirimden Takip Edin

Organizasyonu mobil cihazlardan takip etmek mümkün olacağını söyleyelim. iPhone ve Android cihazlar için hazırlanan uygulamalar, ücretsiz olarak indirilebilir durumda. Bu uygulamalar sayesinde hem etkinlikleri, hem de tüm sonuçları canlı olarak izleyebileceksiniz.

Etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak için resmi web sitesine göz atabilirsiniz. 

Shiftdelete.net