Haberler

Uzun zamandır beklenen an geldi ve Joomla geliştiricileri Jomla 1.7.0 Kararlı Sürümünü (Stable Version) yayınladılar. Joomla 1.6 sürümü ile birlikte artık 6 ayda bir ana sürüm yayınlanmasına karar verilmişti, böylece ilk ana sürüm de yayınlanmış oldu.

Joomla geliştiricileri yeni sürümleri yayınlamak üzere çalışmalarına devam etmektedirler. Böylece Joomla 1.6 sürümleri de misyonunu tamamlamış bulunuyor. 
19 Ağustos tarihinden sonra Joomla 1.6 sürümleri ile ilgili geliştirme, destek ve diğer her türlü işlem durdurulacak, artık bu sürüm desteklenmekyecektir, yani Joomla 1.6 için sona gelindi.

Bu nedenle Joomla 1.6 sürümünü kullanmakta olan kişilerin bu tarihten önce Joomla 1.7 sürümüne güncelleme yapmaları şiddetle tavsiye edilmektedir. Joomla 1.6.5 sürümünden Joomla 1.7.0 sürümüne çok basit bir şekilde güncelleme yapabilirsiniz.
Joomla 1.6 Sürümlerinden, Joomla 1.7'ye Güncelleme Nasıl Yapılır?

İlk olarak Joomla 1.6 kurulu sitenizin, Joomla 1.6.5 olarak en son sürümü kullanıyor olması gerekmektedir. Çünkü ancak Joomla 1.6.5 sürümünden 1.7 sürümüne tek tıklama ile kolayca güncelleme yapılmaktadır. Bu nedenle Joomla 1.6.0, Joomla 1.6.1, Joomla 1.6.2, Joomla 1.6.3 ve Joomla 1.6.4 sürümünü kullanan kişilerin ilk olarak admin panel > eklentiler kısmında yer alan Güncelleme (Update) kısmından, Joomla 1.6.5 sürümüne güncelleme yapmaları gerekmektedir.
Admin panelinizden Eklentiler (extensions) > Eklenti Yöneticisi (extension manager) tıklayınız.
Açılan sayfada Güncelle (update) sekmesine geçiş yapın.
Açılan sayfada mevcut Joomla ve eklenti güncellemelerin bir listesini göreceksinizdir. Eğer listede herhangi birşey yoksa, sağ üst kısımdaki önbelleği sil (Purge Cache) düğmesine basın ve sonra Güncellemeri Bul (Find Updates) düğmesine tıklayın, böylece liste yenilenecektir.
Joomla 1.7 için güncelleme seçeneğini görünce, kutucuğu işaretleyip, güncelle (update) butonuna tıklayarak güncelleme işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 

Joomla 1.7.0 Sürümüne önceki sürümlerden manuel güncelleme paketleri indirmek için tıklayınız!

Joomla 1.7 Türkçe Kurulum Paketi Sürüm:1.7.0 indir >>

Kaynak