Haberler

Video paylaşım sitelerinde MS Paint ile çizilmiş Mona Lisa resmine bakıp da imreniyorsanız üzülmeyin. Siz de içinizdeki ressamı dışarı çıkarabilirsiniz.


Windows'la birlikte gelen MS Paint, ilk sürümlerine göre çok daha gelişmiş durumda. Profesyonel eller değdiğinde MS Paint ile de harikalar yaratmak mümkün. YouTube gibi popüler video paylaşım sitelerinde Paint ile çizilmiş Mona Lisa resmi buna en büyük örnek diyebiliriz.

Ancak resimle igilenen herkes ne yazık ki bu kadar yetenekli değil. Bu yüzden MS Paint'ten daha fazlasını sunan, kullanıcılara kolaylık sağlayan Painter veya Art Rage gibi yazılımlara yönelebilirsiniz. Artweaver Free de küçük boyutuna ve ücretsiz olmasına karşın profesyonel çizim amaçlı uygulamaları aratmayan bir program.


Henüz birinci sürümünde olan uygulama bir ressamın ihtiyaç duyabileceği neredeyse herşeye sahip. Sunduğu onlarca fırça çeşidi sayesinde istediğiniz çizimleri yapabilir, resimlerinize derinlik katabilir, rötuş yapabilirsiniz. Bunun dışında yazılımla birlikte gelen filtre ve efektleri kullanarak resimlerinize farklı bir boyut kazandırabiliyorsunuz.

Yazılımla birlikte yağlı boya fırçası, kurşun kalem, kontür kalemi ve sünger gibi pek çok araç kullanıma hazır. Bundan sonrası sizin hayal gücünüz ve yeteneğinize kalıyor.

Artweaver Free 1.0 İndir >>

SDN