Haberler

Sony Ericsson Live, Walkman ve Android işletim sistemini bir araya getiren ilk telefon. Gingerbread 2.3.4 sürümlü telefonun odak noktası müzik. Sony Ericsson aynı zamanda Live ile sosyal ağların hepsini bir araya getiren yazılımlarla bilikte geliyor.Telefonun teknik özelliklerine baktığımızda ise 1 GHz işlemci, 512 MB RAM ve 5 megapiksel kamera görüyoruz. 720p video çekebilen bu kameranın yanında telefonda GPS özelliği de yer alıyor.

Hızlı Walkman

Telefonu test etmeye başladığımızda 1 GHz hızındaki işlemci kendisini hemen belli etmeye başladı. Menüler arası geçişler gayet yumuşak bir biçimde işlerken Sony Ericsson ile Gingerbread arabiriminin birleşimi Xperia Arc'taki gibi gayet başarılı bir kullanıcı deneyimi oluşturuyor. Öte yandan metin girişlerinde sanal QWERTY klavyenin kalın parmaklı kullanıcılar için sorun yaratabileceğini de belirtelim.

Telefonun kablosuz ağ üzerinden chip.com.tr'yi tamamen yüklemesi sekiz saniye sürüyor. Bağlantı HSDPA olduğunda bu süre 13 saniyeye çıkıyor. Her iki değer de rekor sayılacak düzeyde değil fakat yine de başarılı. Çoklu dokunmatik sayesinde webde gezinmek gayet kolayken metinler ve görseller de gayet güzel gözükmekte.

Eğer çok sık webde geziniyorsanız 3.2" ekran size yeterli gelmeyebilir tabii. Özellikle de çok detaylı sayfalarda bu işlem bazen sizi yorabiliyor.

Chip - Haberin devamı için tıklayın >>