Haberler

Ücretsiz blog hizmeti veren WordPress'in yeni sürümü olan 3.3 az önce duyuruldu. Peki bu sefer ne gibi yenilikler var? İndirme adresi ve detaylar haberimizde.


Blog sistemleri arasında liderliği kimselere kaptırmayan WordPress, birçok web sitesi sahibinin en çok kullandığı platformlardan birisi. Ücretsiz olmasının yanısıra sunduğu üstün eklenti ve tema seçenekleriyle dikkat çeken WP, birkaç dakika önce yeni sürümünü duyurdu.

3.3 olan bu versiyonun özel ismi ise Sonny. Adını ünlü Jazz saksofoncusu Sonny Stitt'ten alan Wordpress'in yenilikleri bir hayli önemli.

Kullanıcıların rahatlığına ve görsel zevke önem veren yetkililer geliştirilmiş üst yönetici navigasyonu, sürükle bırak ile medya içeriği paylaşımı, yenilenen açılır (hover) menü, sistemi ilk kez kullananlar için anlatımlı karşılama mesajı gibi önemli değişimlere imza atmışlar.

Ayrıca bu sürümde dokunmatik cihazlar da düşünülerek sistem bu yönde geliştirilmiş. Şu an İngilizce sürümü yayınlanan Wordpress 3.3'ün kısa süre içerisinde Türkçe'ye çevirilmesi bekleniyor.
WordPress 3.3'ü indirmek için buraya tıklamanız yeterli.
Not: Dilerseniz yönetici panelinden otomatik güncelleştirme de yapabilirsiniz.

SDN