Haberler

Microsoft'un bulut sistemi olan SkyDrive, çeşitli iyileştirmelerle birlikte Windows 8'e dahili olarak gelecek. Metro arayüzlü bir uygulamaya da sahip olacak.


Microsoft'un bulut hizmeti olan SkyDrive, Windows 8'e entegre bir şekilde gelecek. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde açıklanan Apple'ın yeni işletim sistemi Mountain Lion'ın, yine Apple'ın bulut hizmeti olan iCloud entegrasyonu ile geleceği açıklanmıştı. Benzer bir sistem Microsoft için de geçerli olacak.


SkyDrive, Metro uygulaması olarak Windows 8'lere gelecek. Uygulama, işletim sistemiyle tam uyumlu çalışacak ve istenilen bilgileri buluta taşımaya imkan sağlayacak. Ayrıca yine bilgisayara indirmedem bulut klasörleri arasında gezinmeye de imkan sağlayacak.

SkyDrive, şu an da olduğu gibi herkese ücretsiz 25 GB kapasite ile gelecek. Fakat iyileştirmelerini de beraberinde getirecek. 100 MB olan dosya yükleme boyutu 300 MB'a çıkartılacak. Bütün ofis belgelerini buluttan görebilmek için SkyDrive artık OpenOffice desteğine kavuşacak.


Metro arayüzü dışında da tıpkı Dropbox'ta kullanılan klasör sistemi gibi bir klasörle birlikte Windows 8 içinde yer alacak. Metro dışındaki uygulamaları Mac ve Windows 7 için de yayınlanacak.

Shiftdelete.net