Haberler

Apple’ın uygulama mağazası App Store’da hızla yükselen, videolara filtrelerle görsel efekt vermeyi sağlayan bu yazılım kullanıcıların yeni gözdesi olmayı başardı. Detaylar haberimizde...
Kısa bir süre önce teknoloji dünyasına bomba gibi düşen Instagram'ın Facebook tarafından satın alınması hala sıcaklığını koruyor. 1 milyar dolara sosyal ağ bünyesine katılan Instagram mühendisleri ve teknolojisi adeta sürpriz bir atılım oldu.

Zira bu iki büyük markanın bir araya gelebileceği kimse tarafından tahmin edilmemişti. Üstelik konu hakkında daha öncesinde hiçbir gelişme ya da dedikodu da basına yansımadı. Hal böyleyken gözler Instagram benzeri uygulamalara çevrildi.


Bunlardan birisi de videolara çeşitli efektler vermeyi sağlayan Viddy. Adeta Instagram'ın video formatlı sürümü olan Viddy, geçtiğimiz gün App Store'da haftanın uygulaması seçildi. Günlük 300.000 indirilme sayısına sahip olan servis ücretsiz ancak kimi ek filtreleri kullanmak isterseniz ufak miktarlarda ödeme yapmanız gerekiyor.

Sade ve kullanıcı dostu ara yüzü ile her kesimden insanın rahatlıkla kullanabileceği Viddy, Instagram kullanıcılarının video efekt konusunda en çok tercih ettiği isimlerden birisi.


Facebook'un Yeni Hedefi Viddy Olabilir mi?

Kulislerde dolanan bazı dedikodulara göre, Viddy'nin Instagram'dan sonra Facebook bünyesine katılabilecek ikinci uygulama olacağı konuşuluyor. Sosyal ağın temelini oluşturan video ve fotoğraf paylaşımı konusunda titizlikle hareket eden yetkililer, daha üst bir hizmet için video düzenlemeye de el atabilir.

Alanının başarılı isimlerinden olan Viddy verdiği hizmetlerle şu anki durumda Facebook'un işine yarayabilir. Bakalım bahsi geçen dedikodular gerçek olacak mı?
İlgili uygulamayı indirmek için buraya tıklamanız yeterli.

Shiftdelete.net