Haberler

Microsoft'un işletim sistemlerinin son üyesi olacak Windows 8’in birtakım detayları ortaya çıkmaya devam ediyor. Bunların sonuncusu ise güvenlik konusu üzerine.Birçok bilgisayar kullanıcısının vazgeçilmez işletim sistemlerinden olan Windows'un üreticisi Microsoft, yeni yazılım için adeta geri sayım yapıyor. Özellikle bir önceki sürüm olan Win 7 ile -Vista'daki istenmeyen yavaşlık ve sistemi zorlama probleminden sonra- kullanıcıların kalbini kazanmayı başaran firma çoktan yeni yazılım için kolları sıvadı bile.

Temel yapı taşlarıyla Windows 8'i oluşturan mühendislerden merak edilen konulara dair cevaplar gelmeye devam ediyor. Bunların sonuncusu ise güvenlik üzerine. Yayınlanan ekran görüntüsü ile aile güvenliğine odaklandığı anlaşılan firma, yönetimin büyük oranda kullanıcıda olduğu bir sistem tasarlamış.


Yeni güvenlik merkezi ile çocuğunuzun bilgisayar başındaki tüm aktivitelerini düzenleyebiliyorsunuz. Dilerseniz girebileceği siteleri ayarlayabilir ya da bilgisayarı kaç saat kullanabileceğine karar verebilirsiniz. Üstelik oyunları derecelendirerek hangilerini oynayabileceğini de -yaş aralığı atayarak- seçebiliyorsunuz.

Ekran görüntüsünden anlaşılan son özellik ise programlar hakkında. Böylece Windows 8'de kişinin hangi programları kullanabileceğini bloklama usulüyle belirleyebilirsiniz.

Ayrıca revizyona uğratılan ağ merkezi ile ağınızdaki bilgisayarları kontrol edebilir, benzeri kısıtlamaları her kullanıcıya özel ayarlayabilirsiniz.

Shiftdelete.net