Haberler

Ünlü blog servisi Wordpress'in daha fazla özelleştirilebilir yeni versiyonu yayımlandı. Wordpress 3.4 ile temaları yönetmek artık daha kolay hale geldi.

Blog denilince belki de akla ilk gelen servislerden olan Wordpress'in yenisürümü yayımlandı. Wordpress 3.4 Green isimli yeni sürüm, efsane gitarist Grant Green'in isminden ve tarzından esinlenerek oluşturulmuş. Kullanıcıların bir süredir beklediği yeni sürüm birbirinden güzel yenilikleri de beraberinde getiriyor.

3.4 Green ile artık temalar çok daha özelleştirilebilir hale getirilmiş.Header resimleri konusunda daha fazla alternatif seçenek koyulurken temanın renkleriyle oynamak için de renk paleti eklenmiş. Fare ile kolaycaistenilen rengi yakalamak mümkün.

Twitter entegrasyonu

Yeni sürüm ile birlikte Twitter gönderi entegrasyonu da eklenmiş. Yani birTwitter'ın gönderi adresini HTML editöre kopyalayıp yayınladığınızda yazının içinde Twitter eklentisi olarak yer alıyor. Böylece altında yanıtla,re-tweet et gibi seçenekler de aktif olarak kullanılabiliyor.

HTML captions ile de resim altı yazılara kolayca link vermek artık çok daha kolay. Tema konusunda live preview ile renkleri anında görebilirsiniz.

Türkçe olarak da sunulan yeni sürümü Wordpress kullanıyorsanız yönetici sayfasından güncelleyebilirsiniz.

Shiftdelete.net