Haberler

Google, Gmail için uzun zamandır beklenen bir özelliğini açıkladı. Artık Gmail hesabınızın arkaplanına kendi yüklediğiniz fotoğrafı seçerek kendi temanızı oluşturabilirsiniz.Google'ın mail hizmeti olan Gmail'i kullananlara güzel bir haberimiz var. Google, uzun zamandır beklenen özelliği resmi olarak açıklayarak Gmail'e kendi fotoğraflarımızı yükleyerek arkaplanı değiştirebileceğimizi duyurdu.

Gmail kullananların bildiğini gibi sadece Google'ın belirlediği temalararasında değişiklik yapabiliyor, renkleriyle oynayabiliyor fakat arkaplana istediğimiz fotoğrafı yükleyemiyorduk. Bu konuda temaları kurcalayanherkesin eksikliğini hissettiğini söyleyebiliriz. Gmail çıkalı uzun bir zaman oldu, hatta en son tasarımda iyileştirmeler yapılalı 1 seneye yakın bir süre geçti. Ancak her bir duyuruda beklenen özellik sonunda açıklandı.

Gmail hesabınızın arkaplanını değiştirmek için dört farklı yol olacak. İster bilgisayardan yükleyerek, ister Google+ hesabınızdan alarak, ister URLekleyerek, ister de uygun fotoğrafları arama kutusunu kullanarakfotoğrafları Gmail hesabınızın arkaplanına yerleştirebilirsiniz. 

 

 

Sistemin aktif hale getirildiğini belirtelim. Temanızı özelleştirmek içintemalar sekmesine gelip "Özel temalar" seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Burada yer alan Açık ve Koyu isimli temalardan birini seçip fotoğrafınızı yükleyerek temalarınızı oluşturabilirsiniz. Henüz sizde bu seçenekler yer almıyorsa bir iki gün beklemenizi tavsiye ediyoruz. Özellik yeni olduğu için tüm hesaplara açılmamış olabilir. 

Shiftdelete.net