Haberler

Joomla! 2.5.7 sürümü güvenlik, düzeltme ve ek özellikler içeren bir sürüm olarak paketlendi. Joomla 2.5.7 sürümünde 2 adet düşük seviyeli güvenlik düzeltmesi yapılırken, 47 adet hata düzeltmesi ve 1 adet de özellik ilavesi geldi. Joomla 2.5.7 Türkçe Tam Sürüm de dizinimize eklendi.Joomla!'nın ne kadar güvenli bir sistem olduğunu anlamak için bu kadar hızlı düzeltmelerin geldiğini görmek yeterli. Joomla gibi popüler sistemler üzerinde sonradan oluşturulan açıklar, kullanıcıların kâbusu iken, Joomla geliştiricileri bu açıkları rapor edilmesinin ardından en çok birkaç gün içerisinde gidererek yeni paketi ve güncelleme yamalarını yayınlamaktadır. Bu hızlı tepki ancak Joomla ve onunla yarışan bazı gelişmiş popüler sistemlerde gerçekleşmektedir. Popüler olmayan sistemler ve özel kodlamalarda ise genellikle saldırıyı gelip veriler kaybedilmeden sorundan haberdar olunmamaktadır. Zira bunu denetleyecek dünya çapında çalışan ekipler bulunmaz.

Joomla! 2.5.7 paketinde Eklenti Yöneticisi alanına dil kurulumu özelliği eklendi. Bu özellik ile bizim hazırladığım dil paketlerini değil ama akredite olan diğer dil paketlerini otomatik kurabileceksiniz. Bizim önerimiz, yayınladığımız dil paketleriyle ayrıca güncelleme yapmanızdır.

Kurulum:

Joomla! 2.5 kurulumu önceki serilerin kurulumları ile aynıdır. Joomla! için bir veritabanı oluşturup, Joomla! paketini sunucuda açtıktan sonra, Joomla!'nın kendi web kurulum adımları ile kurulumu tamamlamak sadece birkaç dakikanızı alır. Kurulum adımları da tarafımızdan Türkçeleştirilmiştir ve her adımda detaylı izahat bulunmaktadır. Joomla! 2.5 serisinden itibaren kurulumdaki veritabanı adımında rasgele tablo öneki oluşturma özelliğinden faydalanarak jos_ önekiyle vedalaşabilirsiniz. Dilerseniz jos_ ya da başka bir öneki kendiniz de girebilirsiniz.

Tam Sürüm .ZIP Paketi İndir ( 7,7 MB )


GÜNCELLEME PAKETİ
Joomla! 2.5.X için Joomla! 2.5.7 Türkçe Güncelleme (2,44 MB)

Joomla.gen.tr