Haberler

Intel'in akıllı telefonlarda kullandığı Medfield tabanlı Atom işlemcilerini güçlendiriyor. Firma 4 çekirdekli ve LTE destekli işlemci üzerinde çalışıyor.Intel'in Medfield tabanlı Atom işlemcileri şimdilik bir elin parmağını geçmeyecek kadar modelde kullanılıyor. Günümüzdeki işlemciler tek çekirdekli ve çift izlekli modeller. 1.6 Ghz hızında çalışan işlemcilerin yanında Motorola RAZR i'de olduğu gibi 2 GHz'de çalışan Atom işlemcileri de mevcut.

Intel'in mevcut Medfield tabanlı işlemcisini kullanan en güçlü model Motorola RAZR i. Model ile ilgili tüm detaylara buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Medfield tabanlı işlemcilerin performansınada buradan bakabilirsiniz.

Intel, Medfield ile LTE bağlantısını desteklemiyor. Yeni nesil Medfield modelleriyle beraber LTE desteğini Intel işlemcilerine getiriyor.2013 yılının başında üretime geçecek işlemciler, önümüzdeki yılın bu dönemlerinde piyasada olması bekleniyor. Yenilenen Medfield tabanlı işlemciler çift çekirdekli yapıda olacak ve Hyper Threading destekleyecek. Bu yüzden sanal 4 çekirdeğe sahip olacak.

Önümüzdeki yılın bu dönemlerinde A15 destekli 4 çekirdekli işlemciler ve yeni nesil GPU'lar piyasada yayılacak. O zaman Intel'in işi daha da zor olacak. Bakalım Intel, mobil pazarda daha başarılı olabilecek mi?

Shiftdelete.net