Haberler

Google her ay olduğu gibi bu ay da Android sürümlerinin kullanım oranlarını açıkladı. Oranlara göz attığımızda, Android 4.1'in hızlı yükselişine tanıklık ediyoruz.

 

Android kullanıcılarının hangi sürümü tercih ettiğini aylık olarak açıklayanGoogle, bu ay da bizleri şaşırtmadı ve ayın ikinci gününde bu raporu yayımladı.

Rapora göre Android'in 4.1 yani Jelly Bean sürümü yüzde 2.7'lik orana ulaşmayı başarmış. Geçtiğimiz ay bu oranın yüzde 1.9 olduğunu hatırlatalım.

Bu ay da tabii ki en çok kullanılan Android sürümü Gingerbread olmuş. Her ay kan kaybetmeye devam etse de yine de ezici üstünlükle yüzde 53.9'luk oranını korumayı başarmış.

Ardından yüzde 25.8 ile Ice Cream Sandwich sürümleri geliyor. Bu rakamAndroid kanadında bir hayal kırıklığı olabilir. Firmanın planları muhtemelenICS sürümünün Gingerbread'i ortadan kaldrıması yönündeydi ama bunu başaramadı.

Şimdi de Jelly Bean ve yeni duyurulan Android 4.2 Key Lime Pie'ın gelişini düşünecek olursak, Ice Cream Sandwich'i bir geçiş sürümü olarak tanımlayabiliriz.

Shiftdelete.net