Haberler

Photoshop'a Retina Ekran Desteği GeldiMac kullanıcıları arasında yaygın olarak tercih edilen Photoshop ve Illustrator ürünlerini güncelleyen Adobe, nihayet Retina Ekran desteğini yayınlıyor.

Adobe, Photoshop CS6 ve Illustrator CS6 yazılımlarını Retina ekranlarıdestekleyecek şekilde güncelledi. Başta tasarımcılar ve fotoğraf editörleri için vazgeçilmez olan bu yazılımlar, artık Retina ekranlı MacBook Promodelleriyle birlikte uyum içinde kullanılabilecek.

İlk olarak Haziran ayında piyasaya sürülen Retina ekranlı 15 inçlik MacBook Pro ile yazılım geliştiricileri için başlayan "Retina ekranauyumluluk" yarışı, beklenenden uzun sürdü. Bunun nedeni ise daha yüksek çözünürlük ve daha yoğun piksellere uygun olarak daha önceden belirlenmiş tüm uygulama bileşenlerinin; araç çubuklarının, düğmelerin ve uygulama çerçevelerinin Retina ekrana uyumlu biçimde tekrar tasarlanması ve oluşturulması gerekmesi.

Sadece Photoshop için Retina desteği; 2500'ün üzerinde ikon ve sembolün değiştirilmesi anlamına geliyor. Üstelik, HiDPI ekranlarındesteklenmesi, bitmap ve vektör içerikleri destekleyen uygulamalar için ayrı bir zorluk çıkarıyor. Adobe, Ağustos sonunda yaptığı açıklamada, Retina ekranları ve diğer HiDPI ekranları gelecek güncellemeler ile Photoshop CS6 ve Lightroom 4'te destekleyeceğini duyurmuştu.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/screen_shot_2012-11-28_at_1811361354198242.png

Geçtiğimiz ay Lightroom'a gelen Retina desteğinin ardından, şimdi de Photoshop ve Illustrator yazılımları güncellenerek Retina ekran desteğine kavuştu.

Shiftdelete.net