Haberler

Twitter'a Yeni Mobil TasarımıTwitter iOS ve Android uygulamaları için yayınladığı güncelleme ile arama fonksiyonunda geliştirmeler ve bu geliştirmeler ile aynı doğrultuda tasarım değişiklikleri yaptı.

 

Twitter'ın, iOS ve Android uygulamaları ile, mobil web arayüzünü kullanan Twitter kullanıcıları için hazırlanan bu güncelleme ile "Arama" ve"Keşfet" bölümlerinde yapılan geliştirmeler sayesinde bu özellikleri kullanmak çok daha kolay bir hal almış durumda.

Güncelleme ile birlikte uygulamada yer alan Keşfet sekmesinde bir tasarım değişikliğine gidilerek, takip ettiğiniz kişilerin Twitter'da yaptıklarını görebileceğiniz "Etkinlik" kısmı ve "Gündem" bir araya getirilerek bu içerikler "Keşfet" sekmesinin en üstüne yerleştirilmiş. Yapılan yeni tasarım ile birlikte "Keşfet" sekmesinde takip edilecek Tweetler, Trendler veAktiviteler bir araya getirilerek kullanıcılara tek bir akış sunulmuş ve bu akışda daha fazla içerik görmek için aşağıya doğru kaydırmaya devam etmeniz yeterli.

Arama fonksiyonunda da köklü bir yenilik yapan Twitter, arama yapmayı kolaylaştırmak için uygulamanın üst tarafında yer alan yeni Tweetbutonunun yanına bir de arama butonu eklemiş. Eklenen yeni buton ile beraber artık Twitter'da arama yaptığınız zaman karşınıza en ilgili kişiler,Tweetler ve resimlerin karışımı sonuçları karşınıza çıkarıyor. 

Yaptığınız son beş aramayı görüp arama geçmişinizi de temizleyebileceğiniz güncelleme ile birlikte Twitter uygulaması, performans geliştirmeleri sayesinde özellikle eski iOS cihazlarda daha hızlı açılıyor. Eğer Twitter uygulaması hala mobil cihazınıza yüklü değilse uygulamayı iOS cihazlarınıza buradan, Android cihazlarınıza buradankurabilirsiniz.

Shiftdelete.net