Haberler

Google mobil cihazlara göre optimize ettiği Google Images servisini yeniledi. Yenilenen servis artık daha fazla mobil cihaza destek veriyor.Google'ın resim arama motoru, 2009 yılının başında iPhone ve Android tabanlı mobil cihazlara yönelik olarak yenilenmiş ve bu cihazların resim arama servisini daha etkin kullanmaları sağlanmıştı. 38 dilde desteklenen bu spesifik servisin içinde elbetteki Türkçe de mevcuttu.

Google artık konuyu bir adım öteye taşıma vaktinin geldiğinin farkına varmış olacak ki, mobil cihaz yelpazesini iyice genişleterek, neredeyse tüm mobil cihazlarda aynı kullanışlılığı yakalamaya çalışmış.

 
Symbian ile gerçekleştirdiğimiz testimiz bizi fazlasıyla memnun etti.

Google Mobil Arama sayfasından, tıpkı bilgisayarda olduğu gibi görseller yazısına tıklayarak resim arama motoruna ulaşabiliyorsunuz. Google Images ile yaptığınız aramalarda ekran optimum seviyede kullanılmaya çalışılıyor ve her sayfada 14 resim görebiliyorsunuz. Beğendiğiniz bir resmin üzerine tıkladığınızda, öncelikle bir önizleme karşınıza geliyor. Buradan, doğrudan, yalnızca resme ulaşabileceğiniz gibi; resmin bulunduğu sayfaya gitmeniz de mümkün. İleri geri butonlarıyla resimleri sırayla da gezebilmeniz iyi düşünülmüş bir başka güzel özellik.

Mobil internet için de yeniliklerini peşi sıra sıralayan Google'ın bakalım bir sonraki hamlesi ne olacak.

Shiftdelete.net