Haberler

Günden güne artan Netbook popülerliği bu piyasada olmayan firmaları da harekete geçirmeye başladı. Nokia ne gibi hazırlıklar içinde?

İnternet mecrasında milyonlar dolaşıyor. Günden güne artan İnternet kullanıcı sayısı yeni cihazların ve markların doğmasına sebep oluyor. Amaç, kullanıcıların çabucak istediği bilgiye kavuşabilmesi. Bu amaç doğrultusunda Nokia'da hazırlıklarını sürdürüyor. Akıllı telefon pazarında lider olan firmanın İnternet konusundaki deneyimi tartışılmaz bir gerçek.

 

  

Nokia'nın CEO'su Pekka Kallasvuo Yeni Delhi'de ki basın toplantısında PC ve mobil telefon arasındaki güçlü bağdan bahsetti. Ve Nokia'nın bu alandaki hazırlıklarını devam ettiğini bildirdi. Nokia'nın asıl amacı İnternete çabucak bağlanabilen cihazlar üretmek olduğunu belirten Pekka bu cihazların insanlar tarafından yanlarında kolayca taşınabilmesini sağlamaklıyız dedi. Bu işlemin bir kısmını akıllı telefonlarıyla başarılı bir şekilde yürüten Nokia Netbook piyasasına da giriş yapmaya hazırlanıyor.

2010 yılının ilk yarısına hazırlanan Netbook modelleri ile kullanıcılara sürpriz yapacak firma ürünlerin oldukça fazla ilgi göreceğini düşünüyor. Ama Netbook piyasasındaki rakipleri akıllı telefon pazarındakinden daha çetin. Netbook pazarında Acer, HP ve Dell gibi uzun süredir bu işle ilgilenen büyük firmalar var. Bu firmalar arasında yer edinebilmek için Nokia'nın oldukça fazla çalışması gerekiyor.

ShiftDelete.Net