Haberler
Gerçek kodları ve yenilikleriyle Windows 7 Enterprise Edition'ın deneme sürümü 90 gün süreyle BT profesyonellerinin kullanımına sunuluyor.Ekim ayında kullanıcılarla buluşmaya hazırlanan Microsoft'un yeni nesil işletim sistemi Windows 7, BT profesyonelleri tarafından daha önceden test edilebilecek. Yeni işletim sisteminin tüm özelliklerini içermesi nedeniyle özellikle BT profesyonellerinin ilgi göstereceği 90 günlük deneme sürümü, Windows 7 Enterprise Trial Edition, BT profesyonellerinin gerçek ürün kodlarının sunduğu avantajlardan yararlanmalarını sağlayacak.

Bugüne kadar birçok BT profesyoneli, Windows 7 ortamında uygulamalarını, donanımlarını ve işletim sistemi yaygınlaştırma stratejilerini test ederken nihai üretim öncesi (RC) sürümü kullanıyordu. Ancak bu yöneticiler önümüzdeki üç ay süresince Windows 7 Enterprise 90-Day Trial Edition sayesinde ürünün bütün özelliklerini inceleme fırsatı bulabilecek.

22 Ekim 2009 itibarıyla satışa sunulacak olan bu deneme sürümünde, lisanslı kullanıcının Windows 7 nihai ürünle elde ettiği lisans, MSDN ve TechNet abonelikleri ve yazılım güvencesi anlaşmaları gibi hizmetler yer almıyor.

Deneme sürümünün lisansı sınırlı miktarda olduğu için ürün ancak belirli sayıda indirilebilecek.Diğer yandan, Microsoft'un yeni nesil işletim sistemi Windows 7 ile birlikte duyuru yapılacak olan yeni sunucu yazılımı Windows Server 2008 R2'nun 180 günlük deneme sürümü Microsoft'un kendi sitesinden ücretsiz indirilebiliyor. Windows Server 2008 R2'nin ilave edilen gelişmiş özellikleri sayesinde BT profesyonelleri daha güvenli ve esnek bir sunucu altyapısına kavuşacaklar.

Windows 7 Enterprise 90 Günlük Deneme Sürümünü indirmek için tıklayın 

Windows Server 2008 R2 180 Günlük Deneme Sürümünü indirmek için tıklayın