Haberler

Önümüzdeki ay ile birlikte resmi olarak piyasada satışa çıkarılacak olan Microsoftun yeni işletim sistemi Windows 7 çıkış tarihinin yaklaşması ile son testlerden geçiyor.

Geçtiğimiz günlerde Intel ve Microsoft sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinlikte Microsoft proje müdürü Ruston Panabaker tarafından Windows 7 işletim sisteminin verimliliği Vista işletim sistemiyle karşılaştırıldı. Sonuçlar Windows 7 işletim sisteminin batarya ömrü açısından daha verimli olduğunu gösteriyor.

 

Windows 7 ve Vista işletim sistemlerinin verimliliğini karşılaştırmak için aynı konfigürasyona sahip iki dizüstü bilgisayar kullanıldı. Bu iki dizüstü bilgisayarın birinde Windows 7 işletim sistemi diğerinde ise Vista işletim sistemi bulunuyor. Öncelikle bu iki dizüstü bilgisayar üzerinde aynı DVD film oynatıldı. Sonuçta Windows 7 işletim sistemi, Vista'ya göre daha fazla batarya ömrü sergiledi. Bu test DVD oynatma da Windows 7 işletim sisteminin Vista'ya göre yüzde 20 daha fazla pil süresi vaat ettiğini göteriyor.

Daha sonra iki dizüstü bilgisayar üzerinde oyun performansı sergilendi. Aynı oyunlar ürünler pil ile çalışırken oynatıldı. Birden fazla deneme sonunda Windows 7 işletim sisteminin Vista'ya göre oyunlarda yüzde 10 ila yüzde 20 arasında daha fazla pil süresi sunduğunu göteriyor.

Sonuçlar gösteriyor ki dizüstü bilgisayarlar üzerinde Windows 7 işletim sistemi Vista'ya göre daha fazla batarya ömrü sunuyor. Windows 7 işletim sisteminin çıkmasına çok az bir süre kalmasına rağmen kullanıcıların sabırsızlanması boş değil.

 

ShiftDelete.Net