Haberler
Acer, üç boyutlu görüntü teknolojisini dizüstü bilgisayarlara getirdi. Dünyanın üç boyutlu ekrana sahip ilk dizüstü bilgisayarı olduğu iddia edilen Acer 5738DZG hakkında bilmek isteyecekleriniz burada. Acer, üç boyutlu bir ekrana sahip dünyanın ilk dizüstü bilgisayarını duyurdu. Acer 5738DZG adlı modelde 15,6 inçlik geniş ekran bulunuyor. Üç boyutlu etki, görüntüleri her bir göz için bölen bir çeşit saydam polarize filtre sayesinde elde ediliyor. Bu etkiyi hissedebilmek için ekrana dik açıyla bakmalı ve özel gözlüklerden takmalısınız.

Üründe 15,6 inçlik ekran bulunuyor

Ürünle birlikte gelen TriDef 3D adlı yazılım, tüm oyunlara ve filmlere üç boyutlu etki veriyor. Ancak yine de bu yazılımdan çok fazla bir şey beklememek gerek. Video sinyali ikiye bölündüğü ve renklerde oynandığı için görüntü kalitesinin çok yüksek olmayacağını tahmin edebiliriz.

Grafik yongası olarak AT HD 4570 tercih edilmiş

Çift çekirdekli Intel Pentium T4300 işlemciye, 4 GB belleğe ve ATI Mobility Radeon HD 4570 grafik yongasına sahip olan Acer 5738DZG'ın 3D özellikli modeli yurt dışında 560 Pound'tan alıcı buluyor.

shiftdelete.net