Haberler

İnternet kullanıcıları arasında yapılan bir araştırma, sosyal ağ sitelerinde geçirilen sürenin bir yıl içinde büyük bir artış gösterdiğini ortaya koydu. Sosya ağ sitelerinde günde ortalama ne kadar vakit geçiriliyor?


Nielsen adlı bir araştırma şirketinin yaptığı son çalışma, tüm dünya çapında insanların geçen yıla göre Facebook, Twitter ve benzeri sosyal ağ sitelerinde geçen yıla göre çok daha fazla vakit geçirdiğini ortaya koydu.

Yapılan araştırma, Aralık 2009'da sosyal ağlara üye olanların günde ortalama 5,5 saat bu sitelerde olduğu sonucuna ulaştı. Bu da Aralık 2008 ile karşılaştırıldığında %82'lik bir artış anlamına geliyor.

İnternette bulunan tüm siteler ve uygulamalar arasından en popüler olanları sosyal ağ ve blog siteleri oldu. Bunları online oyunlar ve anlık mesajlaşma uygulamaları takip ediyor.Facebook en büyük sosyal ağ olurken, Twitter da en hızlı büyüyen site oldu

En büyük ve en hızlı

Yaklaşık 207 milyon kullanıcısı bulunan Facebook, şu an dünyanın en popüler sosyal ağ sitesi olma özelliğine sahip. Öte yandan Twitter, bir yıl içinde yakaladığı %579'luk büyüme ile, en hızlı büyüyen sosyal ağ sitesi unvanını ele geçirmiş.

Tüm dünyada sosyal ağ sitelerinde en çok vakit geçirenlerin ise Avustralyalılar olduğu ortaya çıktı. Nielsen'in araştırmasına göre Avustralyalı sosyal ağ üyeleri günde ortalama 7 saatlerini bu sitelerde geçiriyorlar.

Shiftdelete.net

Yorumlar   

0 #1 burajan 26-02-2010 18:02
Bilgisayar kullanıcıları internette artık hem kendi adına birşeyler paylaşmak istiyor hemde arkadaşlık çevresini geliştiriyor. Dolayısıyla böyle sitelerin büyümesi çok normal. Ama önemli olan böyle sitelerin çoğalmasından öte insanların kişisel bilgi güvenliğidir.
Alıntı