Haberler

Dünyaca ünlü multimedya yazılım geliştiricilerinden Adobe, görsel açıdan ve altyapı açısından oldukça geliştirdiği yeni Creative Suits 5'in tanıtımını şu sıralar internet üzerinden yapıyor!

 

Tasarım işiyle uğraşan ya da bir şekilde dijital medyaya gönül vermiş kullanıcılar, sıkı durun! Sizler için harika bir haberimiz var! Adobe, yeni görsel multimedya yazılım paketi Creative Suite 5'in tanıtımını şu sıralar internet üzerinden yapıyor!

Adobe CS5 adıyla satışa sunulacak olan yazılım paketi, Photoshop'tan After Effects'e, DreamWeaver'dan InDesign'a, onlarca yazılımı içerisinde barındıran CS5, bir hayli ses çıkaracağa benziyor.

 

Dijital medya takipçilerinin en çok ilgilendiği CS5 ürünü ise hiç şüphesiz ki Photoshop CS5 Extended. Bunun sebebi, Adobe'un aylardır Photoshop'un yeni videolarını yayınlaması. Videolarda yer alan Content Aware Fill isimli yeni bir özellik, neredeyse tasarımla ilgili ilgisiz birçok kişiyi mest etti.

Önemli Yenilikler

Ayrıca Adobe Illustrator kullanıcıları da CS5'i iple çekiyor. Bunun sebebi ise, Illustrator'da kullanıcıların birçok işi üstlenebilmeleri ve daha geniş işlevsellik yelpazesi olmasına karşın, çok kolay bir kullanıma sahip olması. Buna göre artık Illustrator kullanıcılar, perspektif konusunda daha az sıkıntı yaşayacak.

Flash yazılımı da artık iyiden iyiye, kullanım amacına göre farklı dallara ayrılmış durumda. Web  tasarım ile ilgili Flash yazılımını kullanmak istiyorsak, Flash Builder kullanmamız gerekecekken, Flash Catalyst adlı yazılım, işin tasarım kısmını oluşturacak.

Basılı medyada çalışan grafikerlerin en önemli tercihi olan Adobe InDesign, CS5 ile birlikte satır yönetimi konusunda tasarımcıya daha geniş imkanlar sunuyor.

Fiyatlandırma

Adobe, CS5'in satış fiyatlarını ise bir hayli yukarıda tutmuş. Design Premium isimli tasarım paketi, 1899 Dolar'dan satışa sunulacak. Web Premium ise 1799 Dolar. Daha çok üretim ile ilgili yazılımları (Premiere Pro, After Effects vs.) bulunduran Production Premium'un satış fiyatı ise 1699 Dolar.

Her Adobe kullanıcısının hayali olan, ve tüm yazılımları içerisinde barındıran Master Collection ise tam 2599 Dolardan satılacak!

Dünya ile eş zamanlı olarak Adobe CS5'in tanıtımını bloklar halinde http://cs5launch.adobe.com/ adresinden izleyebilirsiniz.

Shiftdelete.net