Haberler

Popüler web tarayıcılarının yeni sürümleri çıkmaya devam ediyor. Peki, bu yeni sürümler öncekilere oranla ne kadar başarılı. İnsanlar yeni sürüme geçiyor mu, yoksa eskisini kullanmaya devam mı ediyorlar. Cevaplar bu araştırmada.

İnternet tarayıcıları arasındaki rekabet artık daha önce hiç olmadığı kadar çetin. Uzun bir süredir pazarın lideri konumunda olan Internet Explorer'ın tahtı artık o kadar da sağlam değil.

Özellikle, tarayıcı seçme ekranı uygulamasından sonra Internet Explorer'ın pazar payı düşüşe geçti. En büyük rakipleri de bu durumu iyi değerlendirdiler.

Bu tarayıcıları geliştiren firmalar, kullanıcı kazanmanın zor, kaybetmenin ise kolay olduğunu bildiklerinden, belli aralıklarla yeni sürümler çıkarıyorlar.

Tarayıcı seçme ekranı dengeleri değiştirdi

Alışkanlıkları değiştirmek

Alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçmeyen insanoğlu, yeniliklere ayak uyduramakta her zaman zorlanmıştır. Bu durum tarayıcıların yeni sürümleri için de geçerli.

StatCounter adlı bir araştırma şirketinin yaptığı çalışma, popüler web tarayıcıların sürümlerinin kullanım oranlarını karşılaştıran grafikler yayınladı.

Bunlara göre hangi tarayıcıyı kullananların, yeni sürüme daha çabuk geçtiğine ve hangi tarayıcının yeni sürümünün daha çabuk kabul edildiğine tek tek beraber bakalım.

Konunun devamı için tıklayın >>

Yorumlar   

0 #1 burajan 13-04-2010 12:33
İyi bir araştırma, başarılı ve çok güzel bir grafik çalışması olmuş.
Alıntı